radomyshl.com Радомышль
 
23 січня 2019
-

ОЛЕКСАНДР ПАПІРНИЙ: ІСТОРІЯ ОДНОГО СМІТНИКА У РАДОМИШЛІ

РАДОМИШЛЬЩИНУ «НАКРИВ» ВАЛ КРАДІЖОК. ПОЛІЦЕЙСЬКІ ПРОСЯТЬ НЕ ЗАЛИШАТИ СВОЇ РЕЧІ БЕЗ НАГЛЯДУ.

Багато з вас знає той смітник по вулиці Плетенецькій, обабіч дороги. Ще влітку минулого року я відправив звернення про несанкціоноване сміттєзвалище до міністерства екології та природних ресурсів через додаток на своєму мобільному «ЕкоМапа» (що таке ЕкоМапа я писав в себе на сторінці у фейсбук).

Сміття там дуже багато. Складається враження, що цей смітник давно вже узаконений і люди радо несуть/везуть туди свої ТПВ (тверді побутові відходи). Моє звернення було перенаправлено в управління екології при Житомирській ОДА, а потім розписано на Радомишль.

Стосовно звернення мені телефонували з КП «Благоустрій міста» та з Радомишльської РДА. Кожного разу мені розповідали нову причину, чому цей смітник не може бути ліквідований.

В довгому ланцюжку переписки державних структур різних рівнів з‘явився остаточний лист з приблизно наступним змістом: «ми там якийсь смітник прибрали, але основний, про який вказує заявник, розташований на орендованій земельній ділянці, тому нехай орендар і прибирає». 12.10.2018 я приїхав повторно на місце смітника і переконався, що його ніхто й не думав прибирати. Я знову повідомив міністерство.

Вже в грудні мені зателефонувала представник управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА для уточнення результатів звернення. Ми підняли всю переписку, звірили дати і виявили, що Радомишльська РДА своєю відповіддю ввела всіх в оману.

Я прийшов в РДА, щоб вияснити хто цей “умнік”, який давав відповідь, а також, коли все ж таки приберуть той смітник.

І тут почалось найцікавійше.

Заступник голови РДА Віктор Миколайович Приймак каже, що відповідь правильна: сміття лежить на території паю. На моє зауваження, що це узбіччя дороги, він дає залізобетонну відповідь - «там немає дороги. То пай. Хтось, зробив насип і утворилась дорога, але дороги там немає; і взагалі, за вказаними координатами смітник прибраний».

На моє прохання проїхати і переконатись на власні очі - навідріз відмовив з коментарем: «це не входить в мої обов‘язки». Ще через кілька днів мав задоволення поспілкуватись з начальником відділу ЖКГ Ігорем Володимировичем Рожком. Він повідомив, що саме я (!?) маю покрити витрати пов‘язані з ліквідацією несанкціонованого сміттєзвалища. На моє прохання повторити це на камеру, Ігор Володимирович зібрався і вийшов з кабінету. Інший працівник того ж відділу Велічанський Сергій Миколайович, який був свідком цієї розмови, вибачився за керівника і запевнив, що він особисто підніме всі документи з архіву й питання вирішиться. Сергій Миколайович, не потрібен Вам архів. Ось тут доступна кожному вся переписка: https://ecomapa.gov.ua/feedback/check/?CallCode=3632

Це сміттєзвалище одночасно порушує низку Законів: Конституцію України, ст. 50 які гарантує кожному з нас чисте довкілля, Закон України “Про відходи”, Правила благоустрою населених пунктів тощо. Але натомість ми маємо такий чиновницький апарат, який не має жодної гідності. І ми їх утримуємо, платимо їм зарплату і премії. Вони готові просто витерти ноги об людей і вигадувати сотні відмовок, щоб не виконувати свої прямі обов‘язки.

Так, можна сперечатись про те, що в РДА немає комунального підприємства, що КП в підпорядкуванні міської ради, але ж РДА це Президентська вертикаль влади, яка є містком між Радомишлем і Житомирською ОДА, а далі - урядом.

І на останок, чи достойний Рожко І.В служити громаді? Чи дійсно це його покликання? Такі як Ігор Володимирович дискредитують державну службу як таку. І я вже не впевнений, де розташований більший смітник: на вулиці Плетенецькій чи на Соборному майдані?


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.