radomyshl.com Радомышль
 
19 березня 2019
-

Депутатське звернення Фракції ВО «Батьківщина» Радомишльської міської ради про незадовільний стан справ у медичній галузі району

Депутатське звернення Фракції депутатів партії ВО «Батьківщина» Радомишльської міської ради про незадовільний стан справ у медичній галузі району

Радомишльському міському голові Тетерському В.Р.

Депутатам Радомишльської міської ради

Голові Радомишльської РДА Ковальчук С.В.

Жителям Радомишльського району

Депутатське звернення

Фракції депутатів партії Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Радомишльської міської ради про незадовільний стан справ у медичній галузі району.

Шановні депутати, шановні жителі Радомишльського району.

Життя людини це найцінніший скарб, який на сьогодні є.

І так звана «медична реформа», яка проводиться – це ще одна форма скорочення чисельності нашого населення.

Враховуючи незадовільний, а можливо і критичний, стан у медичній галузі, особливо забезпеченість медичними фахівцями випускниками вузів, забезпечення їх житлом, депутатами міської ради 02.07.2018року за № 326 подання Григоровича М.С. - депутата обласної ради, була затверджена «Програма забезпечення службовим житлом лікарів закладів охорони здоров’я Радомишльської міської ради на 2018-2021 роки». Але обсяги коштів з бюджетів усіх рівнів не були прописані в програмі.

Результат - з Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» звільнилась молодий спеціаліст лікар сімейної медицини Сосницька. Через декілька років залишимось взагалі без лікарів, враховуючи кількість працюючих пенсіонерів.

Пропоную на наступну сесію внести на розгляд питання закладення коштів на 2019 рік у Програму з міського та районного (за згодою, як субвенцію) бюджетів та придбати на вторинному ринку службове житло для молодих лікарів до липня цього року.

Залишається незрозумілою позиція обласної та районної державних адміністрацій у цьому питанні. Так під час представлення голови райдержадміністрації 15.01.2018 року депутат районної ради Бадюк Н.В. звернулась до голови ОДА Гундича І.П. надати допомогу у збереженні та незакритті терапевтичного відділення №2 в с. Потіївка. Відповідь була така: « Потіївська громада повинна самостійно заробляти кошти та утримувати даний заклад». Про людей ніхто не подумав. Відділення було закрите. Рішенням Радомишльської міської ради від 25 жовтня 2018 року припинено діяльність ФАП в с. Лутівка та фельдшерського пункту в с. Березці.

На «Дні села» в Білій Криниці, який проводила райдержадміністрація, заступнику голови райдержадміністрації В. Приймаку були висловлені серйозні претензії: - У ФАПі більше ніж півроку відсутній медичний працівник. Хоча на 01.01.2018 року нараховувалось сім медичних працівників. Лише раз на тиждень, і то на дві години, із сусіднього селища Городок приїжджає медик і в приміщенні амбулаторії яке не отоплюється проводить прийом хворих, в тому числі і малолітніх дітей. Єдиний , хто залишився у ФАПі, санітарка Надія Петренко, яка ставить хворим крапельниці, дає уколи. Іншими словами – це просто жах.

Запланований ОДА початок будівництва амбулаторії в селі Борщів на 1-2 лікарі, із забезпеченням їх житлом, було зірвано, хоча Уряд виділив кошти ще на початку 2018 року.

Причина в цьому проста. Замовник ще у вересні 2018 року провів тендер , повідомив центр протидії корупції (керівник Віталій Шабунін) у своїй статті, але фактично розпочато будівництво амбулаторії у цьому році, йде серйозне коригування у сторону збільшення вартості об’єкта.

Дивно , але завідуюча амбулаторією у селі Борщеві, Довгаленко Раїса Костянтинівна, почала спекулювати на цій темі та розповідати на селі, мовляв, як Юля пройде у Президенти, то амбулаторію у Борщеві не збудують. Як кажуть «Із хворої голови на здорову».

Під час Національного медичного форуму «Якісна та доступна медицина», який відбувся у Києві 27 лютого 2019 року, Юля Тимошенко заявила про необхідність збільшення видатків на медицину з 3% до 6% з Валового внутрішнього продукту та забезпечення ФАПів та амбулаторій з розрахунку 1000-1200гривень на одного пацієнта.

Залишається актуальним питання надання безкоштовних ліків, а також пільговим категоріям хворим із 50% знижкою.

Райдержадміністрацією по питанню медицини і не тільки, не проведено жодної колегії.

Пропонуємо:

- Проведення колегії РДА по питаннях що стосуються медичної галузі району. Зокрема розглянути звернення головного лікаря Вітінської Н.В. щодо закриття пологового відділення у першій декаді квітня цього року за участю депутатів усіх рівнів, запросивши депутата Верховної Ради України Павла Дзюблика та представників відділу охорони здоров’я ОДА.

- На наступній сесії міської ради, яка відбудеться у квітні цього року, виділити кошти з міського та районного бюджетів (за згодою та субвенцією) на придбання службового житла медичним працівникам на вторинному ринку.

 

Голова фракції партії ВО «Батьківщина»

у Радомишльській міській раді

Тужик В.А.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.