radomyshl.com Радомышль
 
31 травня 2011
-

Богомолець про вандалізм на території Музею

Богомолець про вандалізм на території МузеюБогомолець про вандалізм на території Музею.
Богомолець про вандалізм на території «Замку Радомисль»: це ПП не місцевого, а державного масштабу. Відома в Україні суспільний діяч і меценат Ольга Богомолець вважає, що акт вандалізму на території етнографічного музею в Радомишлі - це ЧП не місцевого, а державного масштабу, на яке влада повинна адекватно відреагувати, і не зреагувала.


Те, що відбулося вона оцінює не інакше, як акт вандалізму, який не має ніякого відношення до межовим конфліктів - це те, що зараз намагаються сфальсифікувати місцеві правоохоронні органи і визнати, що конфлікту не існує і не було нападу.

Про це сказала Ольга Богомолець.

За її словами, вона зустрічалася з губернатором Житомирської області Сергієм Рижуком і обговорювала це питання. Губернатор доручив своєму заступнику виїхати безпосередньо на місце.

«Виїхав туди пан Никитюк, ми були на об'єкті, він сам подивився на ті злочини, які були зроблені, викликав місцевого землевпорядника, представників міліції, районної ради і задав питання: чому до цих пір не подані документи, які повністю підтверджують законність встановлення огорожі? На даний момент жодної суперечки про межі не існує. Тому що, те місце, де повалена огорожа, є землею, яку ми орендуємо у місцевої влади у відповідності з договором про оренду, відповідно до рішення сесії, яка рік тому дала дозвіл на встановлення огорожі. Документи були підписані місцевими жителями, в тому числі і Володимиром Руденко.

Богомолець впевнена, що на даний момент говорити про те, що існує конфлікт по межі, і про те, що паркан був встановлений незаконно - немає підстав. У тому числі і немає підстав говорити про рейдерське захоплення берега річки, оскільки жителі міста мають доступ до річки, кожен житель має хвіртку із власними ключами.

«Та фальсифікація, яку намагається влаштувати місцева влада і правоохоронні органи, вона стурбувала губернатора і він намагається взяти ситуацію під контроль. Мені незрозуміло, чому міська влада Радомишля зайняла таку позицію? 20 числа замок Радомишль був виставлений на міжнародному форумі Ради Європи, він отримав почесний диплом для того, щоб замок був занесений до європейських путівники. Наявність музейного комплексу може повністю змінити життя району: потоки іноземних туристів вимагатимуть зміни інфраструктури, крім того, вони можуть принести гроші до бюджету. Для цього необхідно створити готелі та ресторани європейського рівня. Люди можуть отримати роботу в той час, коли стоять підприємства », - впевнена Богомолець.

Громадський діяч вважає, що туризм може змінити життя людей. В Замку є виставковий зал і єдиний у світі концертний зал, в якому б'є живе джерело прямо за роялем. Зал пройшов акустичну експертизу, яка підтвердила відповідність його кращим європейським стандартам.

Богомолець підкреслила, що на фотографіях видно, як депутат райради святкує руйнування паркану, який йде вздовж дороги на території музею і який не має ніякого відношення до межовим конфліктів: «Це те, що зараз намагаються сфальсифікувати місцеві правоохоронні органи і визнати, що конфлікту не існує , і не було нападу ...

Існує спроба рейдерського захоплення об'єкта соціально-культурного призначення, який не знайшов адекватного реагування з боку місцевих правоохоронних органів, це НП не місцевого, а державного масштабу, на яке влада повинна адекватно відреагувати, і не зреагувала ».

Вона також повідомила, що широка презентація етнографічного музею, запланована на 5 червня, не відбудеться, вона перенесена на невизначений час з вищезазначених причин.

Як повідомлялося , 14 травня о 23.45 до Радомишльського райвідділу надійшло повідомлення від охоронця музею, розташованого в райцентрі, про те, що невідомі намагаються зашкодити паркан закладу.

Працівники слідчо-оперативної групи райвідділу, які виїхали за вказаною адресою, встановили, що 30-річний житель м.Київ з групою осіб самовільно демонтував 5 секцій металевої огорожі музею, мотивуючи це тим, що він встановлений на його земельній ділянці, проте на той час ніяких документальних підтверджень не надав.

Наразі за виявленим фактом порушено кримінальну справу за ч.3 ст.296 (Хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років. Перевірка триває.

Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.