radomyshl.com Радомышль
 
13 червня 2019
-

ПРЕДСТАВНИКИ ЖИТОМИРЩИНИ НА ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ В БІЛОРУСІЇ. + ФОТО

ПРЕДСТАВНИКИ ЖИТОМИРЩИНИ НА ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ В БІЛОРУСІЇ. + ФОТО

Житомирщину на Міжнародному економічному форумі, який відбувся в м. Гомель, Республіка Білорусь, представляли: начальник департаменту управління економіки Житомирської ОДА Арендарчук Н.П., підприємець, депутат Житомирської обласної ради Григорович М.С., Нікітін С.С. підприємець-виробник торгово-презентаційного обладнання, уродженець Радомишля; начальник відділу освіти Черняхівської РДА, депутат Житомирської обласної ради Сташенко Г.Ф.; директор з капітального будівництва ТОВ «Валки-Ільменіт», депутат Житомирської обласної ради Яковчук О.М.

Організатором форуму був Гомельський облвиконкомом за участю заступника Міністра економіки Республіки Білорусь, керівника Національного агентства інвестицій та приватизації Республіки Білорусь (аналог Фонду державного майна). Форум представляли делегації із Китаю, Індії, Росії, Сербії, Словаччини, Молдови, Німеччини та чотирьох областей України.

Офіційна частина форуму відбувалась на рівні виступів міністрів закордонних справ, послів іноземних держав.

Учасники намітили основні напрямки роботи, над якими працювали в секційних групах.

Делегація Житомирської області взяла участь у засіданні секції промислового розвитку, що проходила на базі Гомельської торгово-промислової палати. Від імені нашої делегації виступила Арендарчук Н.П. У своєму виступі вона аргументовано доповіла учасникам про стан, перспективи економічного та соціального розвитку Житомирської області, відмітивши позитивні зміни, доповнивши їх відповідними статистичними показниками.

Позитивні враження, висновки

Учасники форуму відмічають, що Гомельська область має результативні показники щодо залучення прямих іноземних інвестицій, які за 2011-2018 р.р складають більше 7,5 млрд. доларів США. Загальний обсяг власних та залучених інвестицій в економіку області становить понад 10 млрд. доларів США тільки за 2018 рік. Відображенням сталості та розвитку економіки області була виставка, де представлені всі підприємства машинобудівної, гірничодобувної, будівельної галузей, а також підприємства з переробки продукції агропромислового сектору.

Цікавою була інформація про наявність 534-х земельних ділянок, сформованих місцевими органами влади за нашим аналогом технопарків, для розміщення промислових об’єктів потенційним інвесторам. Порівняння з умовами отримання прав землекористування в нашій області, за думкою учасників делегації, не на нашу користь.

Стан збереження життєдіяльності невеликих об’єктів промисловості та агропрому, що має місце в Білорусі, також вражає, попри наше несприйняття їх моделі державного управління.

Другим висновком нашої делегації було те, що окремі проекти білорусів, ми вже запровадили, реалізували та випереджаємо їх. Це і зміна розпорядження ресурсами внаслідок децентралізації (про це відмітив навіть посол Білорусі в Україні), створення баз та майданчиків для повної відкритості інформації діяльності державних та місцевих органів для всіх громадян (рішення, використання державних коштів та інше), становлення права власності як базової основи розвитку демократичного суспільства.

Підсумовуючи поїздку, члени делегації побачили різницю потенціалу ресурсів корисних копалин Гомельської та Житомирської областей на користь останньої, зрозуміли важливість їх бережного освоєння та комплексного використання на користь громад області та народу України.

ПРЕДСТАВНИКИ ЖИТОМИРЩИНИ НА ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ В БІЛОРУСІЇ. + ФОТОПРЕДСТАВНИКИ ЖИТОМИРЩИНИ НА ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ В БІЛОРУСІЇ. + ФОТОПРЕДСТАВНИКИ ЖИТОМИРЩИНИ НА ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ В БІЛОРУСІЇ. + ФОТО

Депутат Житомирської обласної ради, Микола Григорович.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.