radomyshl.com Радомышль
 
09 серпня 2019
-

У КРАСНОБІРЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛА

У КРАСНОБІРЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛА

Краснобірка – мальовничий куточок Полісся, де живуть щедрі на добро, гарні, хазяйновиті та працьовиті люди. Повітря тут напоєне вишневим, медовим і яблуневим нектаром, а вечорове небо заколисане тихими, ясними зорями. Лунає селом і задушевна українська пісня, яку ніжно й трепетно плекають самодіяльні митці з народу.

Свого часу Краснобірка відкрила теплі материнські обійми для сотень родин, котрих Чорнобильське лихо змусило назавжди залишити отчі домівки. Усі вони вже давно вважають це гостинне поліське село, яке стало для них дорогим і рідним, - своєю другою малою батьківщиною. Найстаршою жителькою Краснобірки, якій нещодавно виповнилося 94 роки, - є ветеран війни і праці Надія Григорівна Тарасюк, а звання Матерів-героїнь мають Аделя Антонівна Яворська, Надія Петрівна Макаренко, Олена Олексіївна Присяжнюк та Зоя Віцентіївна Домінська.

У КРАСНОБІРЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛА

Окраса села, його світла віра, надія і любов - дитячий садочок «Золотий ключик» та загальноосвітня школа, де плекається майбутнє Краснобірського старостинського округу. А духовний оберіг – старовинна церква Олександра Невського, в якій лунає Боже слово, і возносяться щирі молитви за мир і спокій в Україні, за здравіє рідних і близьких, та відбуваються поминальні служби за тих, хто відійшов за межу Вічності.

Щороку в Краснобірці відзначається День села, в якому беруть участь майже всі місцеві жителі, а також численні гості, та мешканці навколишніх населених пунктів. Цьогорічне ж святкування зібрало до сільського Будинку стільки людей, що ніде було яблуку впасти. І хоча з самого ранку небо трішки полякало дощовими хмарами та погримуванням, - настрій у всіх був гарний і піднесений!

У КРАСНОБІРЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛА

Урочисте дійство розпочала директор місцевої школи, депутат Радомишльської районної ради Наталія Зайченко, щиросердно привітавши присутніх зі святом та побажавши сільській громаді процвітання, миру, добра і злагоди.

А в.о.Краснобірського сільського старости Сергій Тарасюк у своєму зверненні до сельчан зазначив:

- Нашій громаді дуже повезло, що на її теренах функціонує ТОВ «Радомишльське овочеве підприємство», яке очолює Віталій Літвін – керівник, котрий вміє працювати на перспективу, гарний господарник і, водночас, - порядна, чуйна та милосердна людина. Переймаючись проблемними питаннями села, він усебічно сприяє їхньому вирішенню, надаючи допомогу школі та закладу культури, купуючи навчальне приладдя для школярів і ремонтуючи дороги, виступаючи спонсором усіх тематичних заходів і акцій милосердя. Тож цілком справедливо, що вже другу каденцію поспіль жителі Краснобірки делегують Віталію Петровичу, як депутату, представляти їхні інтереси в Радомишльській міській раді, бо він – справжній народний обранець, меценат і благодійник.

У КРАСНОБІРЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛА

С.Тарасюк вручив В.Літвіну подяку від їхньої громади, та таку ж подяку – Назару Дмитрасевичу, який свого часу доклав чимало зусиль, аби краснобірці повірили молодій, енергійній команді аграріїв щодо їхніх серйозних намірів - працювати і запроваджувати на землях громади передові й новітні технології виробництва та вирощування врожаїв.

Привітав присутніх і Радомишльський міський голова Володимир Тетерський. Подякувавши ветеранам війни і праці, колективам дитячого садка, школи, медичної амбулаторії, Будинку культури, сільському активу та усім мешканцям громади за гідне піклування про свою малу батьківщину, Володимир Романович запевнив, що міська рада й надалі сприятиме Краснобірському старостинському округу в соціальних питаннях та розвитку інфраструктури.

У КРАСНОБІРЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛА

До привітань приєдналася також депутат міськради Вікторія Камінська, директор МКП «Водоканал» Руслан Демчук, котрий передав у дарунок від депутата обласної ради Анатолія Павленка принтер, та підприємець і меценат Володимир Шатилович, який презентував сільській громаді газонокосарку.

Щирими, теплими оплесками зустріли присутні й Віталія Літвіна, якого давно вважають своїм, і це – чи не найвища нагорода для керівника, що прийшов працювати в село не заради слави, а заради добробуту і кращого життя простих людей. Згадавши добрим словом колишнього сільського голову Олександра Камінського (на жаль, нині покійного), який підтримав починання товариства щодо обробітку краснобірських земель, Віталій Петрович запевнив, що й надалі сприятиме розвитку громади, аби село, яке має багаті історичні, трудові та культурні традиції, - стало сильним, заможним і процвітаючим.

У КРАСНОБІРЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛАУ КРАСНОБІРЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛА

Гарного настрою додали краснобірцям того святкового дня й артисти, презентувавши чудову концертну програму за участю Віталія Домбровського, тріо «Фора» та гурту «ВІВО». Кожен виступ сприймався глядачами дуже тепло, а атмосфера в залі свідчила про те, що тут зібралася велика, дружна і згуртована родина.

...На землю опустився погожий, літній вечір, та люди не розходилися. Лунала музика і пісні, дітвора смакувала морозивом та гралася на майданчику, а молодь і люди середнього й старшого віку пригощалися запашною юшкою та смачним фірмовим пловом, що їх приготували сільські господарочки. Аж ось закружляли у вальсі пари, вальс змінився полькою та карапетом, а село ще довго слухало чисті й сильні жіночі голоси учасниць народного вокального ансамблю «Водограй», яким керує фахівець і ентузіаст своєї справи Микола Бойченко.

Добра тобі, Краснобірко!

Хай будуть щасливими твої родини, щоб щедрий лелека приносив тобі яснооких хло- пчиків і дівчаток, і щоб зав- жди було над тобою мирне й безхмарне небо.

 

Наталія ДАНИЛЮК

Зоря ПОЛІССЯ

No31, 2 серпня 2019 рокуУвага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.