ВІЗЬМІТЬ ДИТИНУ У РОДИНУ!

ВІЗЬМІТЬ ДИТИНУ У РОДИНУ!

Дитинство – найважливіший період у житті людини. Саме в цей час вона формується фізично,психічно, інтелектуально, набуваючи усіх необхідних знань, умінь, навичок. Для всебічного і гармонійного розвитку особи діти повинні зростати в сімейних умовах, в атмосфері щастя, любові і розуміння. Дитина може потрапити у різні ситуації, але найгірша з них – залишитися без батьківського догляду внаслідок дії різноманітних обставин : у разі смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, засудження до позбавлення волі, тяжкої хвороби або тривалої відсутності батьків, ухилення батьків від виконання своїх обов’язків, відмови батьків забрати своїх дітей з пологових будинків.

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

У Радомишльському районі функціонує дві прийомні сім’ї, два дитячі будинки сімейного типу. Під опікою та піклуванням знаходяться діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються у сімдесяти чотирьох сім’ях.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатна сім’я.

Усиновлення – це прийняття дитини у сім’ю на правах рідної. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування, якщо вона перебуває на обліку, як дитина, котра підлягає усиновленню.

Опіка, піклування встановлюється для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років і залишилися без батьківського піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.

Хто хоче мати велику родину і подарувати сімейну турботу дитині – створіть дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім’ю.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. За дітьми-вихованцями зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Патронатна сім’я – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати у біологічній сім’ї.

Велика вдячність всім, не байдужим до дитячої долі. Візьміть дитину у родину! І нехай разом з цим прекрасним моментом у Вас завжди поселяться щастя, добробут та родинне благополуччя!

Якщо Ви маєте бажання в серці – подарувати нову СІМ’Ю дитині або підлітку, якщо у Вас виникнуть запитання, Ви можете звернутись до районного Центру соціальних служб за адресою м. Радомишль, вул. Мала Житомирська,12