radomyshl.com Радомышль
 
15 травня 2012
-

Відкриття пам'ятника на братській могилі в с. Раковичі

Відкриття пам'ятника на братській могилі в с. Раковичі

9 травня 2012р в селі Раковичі відбувся мітинг, приурочений 67-річчю з Дня Перемоги а також відкриттю пам'ятника на братській могилі радянських воїнів, які загинули за визволення села.

Право зняти стрічку для відкриття обеліска було дано першому заступнику голови Радомишльської РДА Прокопенко Олександру Петровичу, голові Раковицької сільради Марчуку Олександру Сергійовичу і меценату проекту Авраменко Василю Павловичу.

З вітальною промовою виступили Прокопенко А.П. і Марчук А.С..

В ході виступу Олександр Марчук зазначив:

«Цього дня ми чекали давно. В нашій громаді вже давно обговорювалось питання заміни цього пам’ятника, так я він потребував заміни… В нас вже склалась гарна традиція щороку відкривати пам’ятник радянським воїнам, загиблим в роки Великої Вітчизняної війни: в 2010-му році з ініціативи громадської організації «Випускники Житомирського військового училища ППО» був відкритий пам’ятник Герою Радянського Союзу, командиру молодіжної підпільної організації «Молода гвардія» Івану Туркеничу, в минулому році ми відкрили пам’ятник на братській могилі в селі Товсте, а вже в цьому році відкриваємо і цей пам’ятник»

Потім Олександр Марчук від імені Раковицької сільради висловив подяку Авраменко Василю Павловичу за особистий внесок у справу увічнення пам'яті подвигу радянських воїнів, які віддали своє життя за визволення села Раковичі, Кучменко Ігорю Івановичу за виготовлення і встановлення пам'ятника на братській могилі, а також і іншим, хто безпосередньо прийняв у цій справі участь.

Відбулося освячення пам'ятника, після чого учасники мітингу поклали вінки та квіти до пам'ятника безіменним воїнам. Супроводжувався мітинг Радомишльським духовим оркестром.

Історична довідка: На території с. Раковичі поховані воїни 28 гв., 30-й, 117-й гв., 350-й, 395-ї стрілецьких дивізій, 20-й гв. танкової бригади, які загинули за визволення села 10 листопада 1943, в ході оборонних боїв 26-28 листопада, 6-13 грудня і при звільненні села 26 грудня 1943.

 

Відкриття пам'ятника на братській могилі в с. РаковичіВідкриття пам'ятника на братській могилі в с. РаковичіВідкриття пам'ятника на братській могилі в с. РаковичіВідкриття пам'ятника на братській могилі в с. РаковичіВідкриття пам'ятника на братській могилі в с. РаковичіВідкриття пам'ятника на братській могилі в с. Раковичі


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • От я не розумію, навіщо писати по-російськи? Навіщо чіпляти серп і молот? І при цьому всьому навіщо священник? Більшовики-комуністи руйнували храми, грабували народ.. Якщо ставиться пам'ятник Україною, то й символи мають бути нашими! Щоб було видно, в який час ставили пам'ятник і ким було поставлено, які зараз цінності! На могилах прийнято ставити хрест, а не каменюку зі свастикою диявольщини. І зірка та.. як більмо.. Помпезність і привід напитися.. Жодної поваги.
  • Ага. Еще и попа притянули.