Радомишль - новини

Радомишльська вежа роздягнулася, однак залишається недобудованою

Радомишльська вежа роздягнулася, однак залишається недобудованою

Третього вересня на оперативній нараді у районній державній адміністрації йшлося про негайний демонтаж риштувань навколо міської вежі на території школи №5 адже недбало змонтовані будівельні конструкції у будь-який час могли розвалитися і травмувати школярів . Як відомо цей горезвісний об’єкт був обраний для кримінальних справ і місцем відмивання бюджетних коштів у 2007-2010 роках за участю будівельників, керівників міської ради і комунального господарства. За завданням районної прокуратури Радомишльське контрольне ревізійне управління «накопало» чимало невиконаних, але приписаних і проплачених будівельних робіт.

Власник будівельної фірми, якого підшукало тодішнє керівництво міськради аж у м.Рівному був заарештований і після піврічної відсидки у місцевій буцегарні за присвоєння коштів з міського бюджету у розмірі майже 200 тисяч гривен отримав судовий вирок Радомишльського суду у вигляді позбавлення волі умовно з відшкодуванням завданих збитків.

Окрім нього за умисні приписки на цьому ж об’єкті засуджено терміном на один рік умовно керівника одного з міських комунальних підприємств.

Теперішній міський голова О.Ткачук спробував повернути відсуджені немалі кошти до міського бюджету. Проте, як повідомила начальник виконавчої служби з м.Рівного – це абсолютно безперспективна справа. Оскільки власник фірми після звільнення у бігах, а рахунків в установах банку, як і самої фірми та належного майна за її юридичною адресою не існує. Словом рівненські і радомишльські хлопці знали що робили, спланувавши і добре продумавши «фірму-пролісок» наперед.

Наразі укрито таємницею скільки грошей всі радомишльські підприємці гуртом подарували на реконструкцію вежі і куди й кому їх адресували. Відомо тільки, що з кожного «витиснули» чималу суму. Окремі з них спонсорували по 50-100 тисяч гривен.

За декілька років вежа, яка на загальноміський сором стала місцем кримінальних оборудок, залишається недобудованою. Ніхто з упевненістю не може стверджувати коли гербовий символ міста Радомишля перестане бути сиротою і нарешті отримає належний вигляд. Якщо поглянути на стан міських доріг, санітарну очистку міста, відсутність будь-якого освітлення вулиць то й дитині стане зрозумілим, що теперішній мерії сьогодні не до вежі.

Затія з її реконструкцією з самого початку була свідомою аферою керівництва міської ради. Адже не маючи на той час у розпорядженні і третьої частини коштів на відповідних статтях міського бюджету очільники міста авантюрно розпочали демонтаж та реконструкцію вежі.

У місті тільки лінивий не говорить про щезнувші кудись у невідомому напрямку при демонтажі великооб’ємний акумулятивний водяний бак та драбину з чистої царської міді, які за сьогоднішніми цінами мають фантастичну вартість.

На жаль у всій цій історії «підсобили» своїми рішеннями і тодішні депутати, повіривши у благородні наміри та запевнення затійників цієї справи.

Тим часом на згаданій вище нараді заступник міського голови С.Алексеєнко повідомив голову районної адміністрації, що не зміг підшукати виконавців демонтажу небезпечних риштувань.

Коли міське керівництво неспроможне доглядати за власною баштою за справу довелося братися першому заступнику голови районної державної адміністрації О.Прокопенку, який оперативно залучив всі необхідні технічні та людські ресурси і «роздяг» вежу від риштування. Відтепер вчителі, батьки і, головне, діти убезпечені від несподіванок.

 

Джерело: radomyshl-city

Радомышль