Радомишль - новини

Олександр Пирогов – НЕЧУВАНИЙ ЗВІР

Олександр Пирогов - НЕЧУВАНИЙ ЗВІР

На нашій дивній планеті є не менш дивна і загадкова істота – чупакабра. Хто ж така чупакабра? Вперше згадки про неї були зафіксовані в Пуерто-Рико ще в 1975 році. Там вона нападала на кіз, курей, кролів та ссала їхню кров. Звідти, від іспанських слів “смоктати і коза”, пішла назва. Згодом подібні випадки почали траплятися в Мексиці, США та Європі. Вважається, що чупакабра полює вночі і нападає на свійських тварин: кіз, овець, курей, собак, кролів, свиней, висмоктує кров і зникає. За свідченнями “очевидців” чупакабра – великий монстр заввишки 130-150 см, на ногах якого по 3 великі пальці з довгими нігтями, тіло як у велетенського вовка без шерсті, але з товстою сіро-коричневою шкірою, чотири ікли в пащі довжиною 5 см, очі яскраво-червоні. Дехто описує цю істоту як двоногого динозавра, чи вказує на подібність кенгуру. В Україні про нападки істоти подібної до чупакабри з\’явилися з 2009 року, повідомлення про істоту з Тернопільської області. Пізніше надходили повідомлення, що звір з\’явився в Чернігівській, Запорізькій, Волинській, Сумській областях. Йшлося про те, що невідома звірина масово знищує кролів, яких господарі знаходять задушеними, знекровленими й акуратно складеними.

17.12.2012 року в ТСН новини було повідомлення, що в Малині, на Житомирщині, домашніх тварин нищить невідомий звір. Люди кажуть, якщо це чупакабра, то незвичайна. Адже тушки своїх жертв ретельно сортує, складає їх за розміром і навіть за кольором хутра. Пана Павла чупакабра ледь не збила з ніг на власному подвір’ї. Із темноти біжить на мене якась тварина, не знаю що то є. Якщо б ударила мене, то звичайно збила б з ніг, я б не встояв, вона пройшла по лівій стороні від мене, торкаючись мене, — розповів очевидець Павло Ісаєнко. Опівночі він почув, як пищать кролі в клітках. А вівчарка, яка зазвичай ногами не дає господарям спати чужим гавкотом, не подавала ні звуку. Коли чоловік вийшов на подвір’я, повз нього промайнула невідома істота. Те, що ми мало вивчаємо свою історію, немає ніякого секрету. Перше повідомлення про нечуваного звіра було в Україні, а не в заморській країні, ще сто років тому. В повітовій газеті “Радомишлянин”, № 16 від 6 лютого 1913 року. “Нечуваний звір. На днях у селі Ляховій з’явився звірок, який завдає чимало шкоди деяким поселенням. Він пробирається до домашніх тварин, здебільшого до свиней і овець і спотворює їм мордочки, дряпає очі. Припускають, що це “кенгура”. Як вона з’явилась в наших краях — не відомо”. Село Ляхова знаходилось в 10 верствах від повітового міста Радомисль Київської губернії (нині місто Радомишль Житомирської області).

По статистичним даним на той час в селі було 30 дворів, в яких проживало чоловіків — 63, жінок — 68. Із 1948 року по рішенню сільради село Ляхове перейменовано в Осички. По сьогоднішній день старожили зі слів своїх родичів розповідають жахливі історії з цим невідомим звіром. Розгадати таємницю про нечуваного звіра поки що не вдається нікому.

 

Олександр ПИРОГОВ,

м. Радомишль