Радомишль - новини

У “ЗАМКУ РАДОМИСЛЬ” ПРОЙШОВ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ. ФОТО

У “Замку Радомисль” пройшов день відкритих дверей

22 та 23 липня у історико-культурному комплексі “Замок Радомисль” були проведені дні відкритих дверей.

Сьогодні єдиний в світі Музей української домашньої ікони в колекції якого знаходиться понад 5000 ікон привертає до себе увагу не тільки українських туристів. Кожен 30-й гість музею іноземець.

Протягом двох днів мешканці міста відвідували Музей української домашньої ікони. В минулому році під час днів відкритих дверей музей прийняв близько тисячі радомишлян. А вже цього року екскурсії музеєм відвідало 1624 жителів та гостей міста.

За 5 років Заслужений лікар України, Ольга Богомолець зуміла перетворити напівзруйновану будівлю колишнього млина, на туристичний об’єкт європейського рівня, яким пишається не тільки Житомирщина, а й вся Україна. Тут окрім музею розміщена єдина у світі концертна зала для камерної музики з живим джерелом. На території комплексу знаходиться унікальний пам’ятник, що пливе по річці – пам’ятник Єлисею Плетенецькому, архімандриту Києво-Печерської лаври. Та відтворена папірня, завітавши до якої можна поринути у атмосферу 17 століття і побачити середньовічну технологію виготовлення паперу.

Туристична перлина Житомирщини уже має серйозні досягнення. Своїм дипломом комплекс нагородила Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. «Замок Радомисль» перший український об’єкт, котрий включений до туристичного маршруту Ради Європи, що відроджує найдавніший сухопутній шлях Via Regia, яким їздили королівські посольства Східної та Західної Європи. Маршрут протяжністю 4500 км проходив через вісім країн та лише 100 міст, одне з яких м. Радомишль, що в давнину носило ім’я Микгород.

У “Замку Радомисль” пройшов день відкритих дверейУ “Замку Радомисль” пройшов день відкритих дверейУ “Замку Радомисль” пройшов день відкритих дверейУ “Замку Радомисль” пройшов день відкритих дверей