Радомишль - новини

У Радомишлі буде створено етнографічний музей

У Радомишлі буде створено етнографічний музейУ Радомишлі буде створено етнографічний музей. Фото.
У місті буде створено перший на Житомирщині етнографічний музей із збереженням інтер\’єру 17 століття.

Під час робочої поїздки до Радомишльського району очильник області відвідав ряд підприємств району, які забезпечують наповнення місцевого бюджету. Зокрема: АТВТ «Пивобезалкогольний комбінат «Радомишль» та ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» забезпечують 50% надходжень до районного бюджету.

Також Юрій Забела ознайомився з ходом реконструкції залишків старої споруди Млина на річці Мика у Радомишлі. Тут буде створено перший на Житомирщині етнографічний музей зі збереженням автентичних інтер\’єрів та екстер\’єрів XVII сторіччя. У залах музею-садиби відвідувачи зможуть не тільки побачити реальні речі української старовини, доторкнутися до славної історії Житомирщини, але й взяти участь у виготовлені паперу за старими технологіями.

Під час зустрічі з родиною Шереметьєвих-Богомолець голова обласної адміністрації зазначив: «В моїй особі ви знайшли однодумця, котрий буде підтримувати всі ваші починання». Юрій Забела доручив до 16 вересня опрацювати можливість впорядкування земельних питань, які стосуються майбутнього музею.

Довідково: Залишки старої споруди Млина на річці Мика у Радомишлі було придбано родиною Шереметьєвих – Богомолець у червні 2007 року.

Під час реконструкції вдалося дослідити та з\’ясувати що то є в основі давня будівля папірні. Папірня – сучасна частина міста Радомишля, колишнє село Папірня, яке виникло в першій половині ХVII століття .

Це була перша папірня в центральній та східній Україні. Фактично із заснуванням папірні в місті Радомишлі на східній та центральній Україні розпочалося книгодрукування.

У відновлених залах музею-садиби виставлятимуться унікальні раритетні експонати з колекцій видатного українського мецената та колекціонера Олексія Шереметьєва. Його виставка «Військова слава України» розгорнута у музеї у Києві, наймасштабніша у світі виставка колекції раритетів «Кримська війна» діє у Балаклаві. Передбачається в залах музею експонування українських ікон з багатої колекції Ольги Богомолець.

У Радомишлі буде створено етнографічний музей

У Радомишлі буде створено етнографічний музей

У Радомишлі буде створено етнографічний музей

У Радомишлі буде створено етнографічний музей

У Радомишлі буде створено етнографічний музей

Портал міста Радомишль