Радомишль - новини

У ЖИТОМИРІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДОПОВНЕНЕ ВИДАННЯ “ІСТОРІЯ РАДОМИШЛЯ” ВІДЕО

У ЖИТОМИРІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДОПОВНЕНЕ ВИДАННЯ "ІСТОРІЯ РАДОМИШЛЯ" ВІДЕО 

Його автор – краєзнавець, голова Радомишльської районної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка та вчитель історії в гімназії Геннадій Цвік. Написання книжки тривало двадцять п’ять років. Перші матеріали автор почав збирати, навчаючись в школі. Робота продовжилась у студентські роки, під час навчання в університеті імені Михайла Драгоманова, і в зрілому віці. Геннадій Цвік розповідає, що його надихнуло до написання:

“Живучи в старовинному місті, а крім того, це – літописне місто, – таких міст по Україні небагато, – це був би гріх, не написати про своє рідне місто справжню історію, якої практично не було. Історії, яка була видана в “Історії міст і сіл України” – розкрито практично тільки радянський період, а до сімнадцятого року були побіжні знання, і вони мене не задовольняли ще зі шкільної лави”.

Книга “Історія Радомишля” поділяється на вісім розділів: від сивої давнини до повоєнного періоду. Видавець Валерій Косенко зазначає:

“Вперше вийшла книжка, в якій подано розширений і об’єктивний погляд на боротьбу українського народу за свою свободу. Показана національно-визвольна боротьба радомишлян, жителів сучасного Радомишльського району проти більшовиків та інших ворогів. Тобто люди йшли захищати свою рідну землю і свою домівку. В книзі це все описано, описані герої”.

Представлена книга – це друге видання, виправлене і доповнене. Аналізує рецензент кандидат історичних наук, доцент ЖНАЕУ Геннадій Махорін:

“Видання супроводжується додатками, алфавітним та графічним показчиками. Це свідчить про глибоку роботу, науковий підхід, книжка є зразком подвижницької праці краєзнавця. Вона буде корисна те тільки викладачам, вчителям Радомишльського району, а також і викладачам-краєзнавцям нашого краю як приклад для наслідування, як матеріал для використання у своїх уроках та лекціях”.

Книга Геннадія Цвіка “Історія Радомишля” продається в книгарні рідного міста також із працею можна ознайомитись в Обласній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича.

Джерело: Житомирська хвиля

Відео: Союз-TV