Радомишль - новини

За фактом фальсифікації результатів виборів кандидатом від БПП “Солідарність” триває перевірка. + ВІДЕО

ЗА ФАКТОМ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИБОРІВ КАНДИДАТОМ ВІД БПП "СОЛІДАРНІСТЬ" ТРИВАЄ ПЕРЕВІРКА. + ВІДЕО

Кандидату від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” по виборчому округу № 33 Анатолію Павленку додали 220 голосів виборців, що дало йому змогу стати депутатом Житомирської обласної ради. Про це свідчать скан-копії протоколів.

Згідно протоколу, який був підписаний у присутності всіх членів Радомишльської районної виборчої комісії, Павленко здобув 1589 голосів виборців, що становить 21,5516 %.

Проте, на сайті Центральної виборчої комісії було опубліковано результати згідно протоколу підписаного вже 30 листопада. Згідно “нового” протоколу Анатолій Павленко отримав 24,5355 % довіри виборців і, відповідно, 1809 голосів.

Члени територіальної виборчої комісії у поліції заявили, що їх підписи підроблено, а голова ТВК уникає коментарів.

“Ситуація набрала широкого резонансу не тільки в Радомишльщині, а й за межами Житомирської області. Шість членів районної виборчої комісії у міліції заявили, що їхні підписи підроблено. Початковий і кінцевий протоколи відрізняються”, – коментує депутат Радомишльської райради від Демократичної партії України Василь Тужик.

Голова Радомишльського ВО “Свобода” Петро Сергієнко заявив, що голосів “позичили” і у їхнього кандидата.

“Я думаю, що відбулася підміна протоколів. Дані первинного протоколу явно відрізнялись від даних уточненого протоколу, який був наданий пізніше. Це було зроблено аби підняти внутрішньопартійний рейтинг Павленка, щоб він зміг “зайти” до обласної ради. Початково кількість виборців, які проголосували була відома, тому, аби не порушити цієї кількості у другому протоколі голоси “позичили” у інших кандидатів. У Наталки Черняєвої, кандидатки від ВО “Свобода” по округу № 33, за нашими підрахунками, було забрано щонайменше 68 голосів. Моя дружина була членом територіальної виборчої комісії, але протоколи не підписувала. Більше того, їй навіть не дали з ними ознайомитись”, – каже Сергієнко.

Голова обласного осередку Блоку Петра Порошенка, міський голова Житомира Сергій Сухомлин зазначає, що заплющувати очі на фальсифікацію не збирається.

“Зараз проводиться внутрішнє розслідування цього факту партійною організацією. Дійсно, є різні протоколи. Думаю, що до кінця тижня, уже буде все зрозуміло. Якщо факти підтвердяться, ми будемо вимагати добровільного складання депутатського мандата “, – прокоментував Сухомлин.

У Радомишльському відділенні поліції розповіли, що наразі проводиться перевірка.

“Зараз опитуються всі члени територіальної виборчої комісії, її голова та з`ясовуються всі обставини. Розголошувати дані, які ми здобули під час перевірки я не маю права, бо остаточне рішення не прийняте. Депутату районної ради, який подав заяву до міліції про результати перевірки буде повідомлено”, – каже начальник Радомишльського відділення поліції Дмитро Нікурідзе.

Джерело: zhitomir.today