Радомишль - новини

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ СЕЛЯНИ ПРОТИ СТВОРЕННЯ ЩЕ ОДНОГО ТИТАНОВОГО КАР\’ЄРУ

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ СЕЛЯНИ ПРОТИ СТВОРЕННЯ ЩЕ ОДНОГО ТИТАНОВОГО КАР\'ЄРУ

20 грудня о 12:00 у селі Чайківка Радомишльського району Житомирської області відбудеться зібрання громади 8-ми сіл Радомишльського, Коростишівського та Черняхівського районів і представників титано-апатитової групи.

Обговорюватиметься питання видобобутку ільменіт-титанових руд Торчинського родовища, яке охоплює 6 тис. 129 га Поліських земель.

У 2012 році НАК «Надра України» без громадських обговорень, порушуючи ряд законів намагалися відкрити титановий кар’єр. Селяни вищезазначених сіл після неодноразових акцій протесту під стінами Житомирської ОДА та роботи з владними структурами протягом 2012- 2013 років (включно до початку Революції Гідності) вибороли заборону на видобуток титану мотивуючи відстуністю грунтовного вивчення економічної доцільності та екологічної експертизи.

“Селяни вважають, що представники титано-апатитової групи будуть переконувати населення надати дозвіл на відкриття кар’єрів, мотивуючи тим, що використовуватимуть новий спосіб видобуток титану, якій нестиме мінімальну шкоду землям та принесе фінансові надходження в державну скарбницю. Але ми бачимо на прикладі Володар-Волинського району, половину якого розрито гранітними і титановими кар’єрами, що відбувається повне спустошення ґрунтів і обезводнення краю. І що збагачуються на цьому виключно олігархи, а не держава. Окрім екологічної катастрофи, на категоричність селян впливає і той факт, що 80% сировини іде на експорт Росії для виготовлення ракет, літаків, підводних човнів, зброї, яка направлена на знищення українського народу” – говорить голова територіальної громади с. Чайківка Юрій Докиль.

Громади сіл закликають журналістів, геологів, юристів , екологів та всіх небайдужих людей приєднатися до обговорення.

Як раніше повідомлялося, весь 2013 рік жителі Пилипович, Чайківки, Торчина та Борщева, що в Радомишильському районі боролися проти видобутку ільменіто-титанових руд. У липні 2014 року селяни зупинили техніку, яка почала роботи на полі села Пилиповичі, після чого громада написала звернення щодо вирішення питання до Президента України, Генеральної прокуратури , Голови Верховної ради, Обласної ради та облдержадміністрації.

Джерело: 0412.ua