Радомишль - новини

РАДОМИШЛЯНИН ПОБУДУВАВ САМАННИЙ БУДИНОК ТА ДОБУДОВУЄ ЕКОБАНЮ З ВУЛИКОМ. ВІДЕО

РАДОМИШЛЯНИН ПОБУДУВАВ САМАННИЙ БУДИНОК ТА ДОБУДОВУЄ ЕКОБАНЮ З ВУЛИКОМ. ВІДЕО

Солома, глина та коров’як – усе, що знадобилося панові Сергію для зведення органічного будинку.

 Він побудований із саману з залізобетонним каркасом приблизно 6 років тому і абсолютно придатний для життя. Чоловік розповідає: в цьому немає нічого новаторського, адже екологічне будівництво відоме людству ще з найдавніших часів.

За словами еко-будівельника, не існує будівельного матеріалу, доступнішого, ніж саман, адже усе те, що потрібно для створення власного житла, – у нас під ногами. Але для цього необхідно чимало фізичної праці. Чоловік завершив будівництво дому, і в планах – до початку холодів побудувати саманну баню із вбудованим у стіну вуликом.

Пан Сергій каже: обклавши свій саманний будинок цеглою, різниці у температурі не помітив. Навіть взимку, при вимкненому опаленні, температура всередині помешкання не опускається нижче 4х градусів тепла. Тому жодного мінусу у такому будівництві не вбачає.

В органічні стіни будинку потрапляє зерно, а потім – проростає. Та не зважаючи на це, за усі роки існування саманного будинку, жодних гризунів у ньому виявлено не було. Чоловік вважає: за такою технологією можна будувати навіть багатоповерхівки.

Для пана Сергія саманне будівництво – не бізнес, а справа, від якої він просто отримує задоволення. Він каже: головне – жити в гармонії з природою, не порушуючи правил, які нам послав творець.

Джерело: pravdatyt.com