Радомишль - новини

ОЛЕКСАНДР БАЛАШОВ: НОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ВІД МІНЮСТУ ПОКЛИКАНИЙ ЗМЕНШИТИ РЕЙДЕРСТВО. + ВІДЕО

Новий законопроект від Мінюсту покликаний зменшити рейдерство, — юрист

У разі ухвалення законопроекту 5067 усі громадські організації звільняють від зайвих зборів

Про це розповідає юрист компанії ЮРИМЕКС Олександр Балашов.

Ольга Веснянка: Відомо, що з’явився новий законопроект, який може зобов’язати громадські організації платити більше за внесення змін до відомостей в єдиному державному реєстрі. Чи це так?

Олександр Балашов: Даний законопроект стосується не лише громадських організацій, а й господарських товариств. Щодо громадських організацій, то ніякого збільшення зборів не буде. Даний законопроект передбачає впровадити в обов’язковому порядку нотаріальне посвідчення підписів на протоколах, де приймаються рішення про внесення змін або відомостей, таких як зміна керівника або прийняття статуту в новій редакції. Це тягне за собою певні затрати.

Ольга Веснянка: І це приблизно скільки?

Олександр Балашов: Протокол підписує голова та секретар зборів, тобто це два підписи. Середня вартість підписання такого документу буде коштувати від 200 до 300 грн. На сьогодні існує також адміністративний збір, який становить 410 грн. Але якщо повернутися до законопроекту, який підняв хвилю стурбованості, то він передбачає скасування цього адміністративного збору, в тому числі при зміні керівника. Також цим законом передбачено, що в разі приведення статутів до норм згідно чинного законодавства як то господарських товариств, так і громадських організацій, то цей адміністративний збір також не сплачується.

Тобто залишається сплата адміністративного збору виключно у випадках реєстрації нової редакції статуту. Натомість маємо посвідчення підписів на протоколах та на статутах.

Я вважаю, що це доцільно, тому що на сьогоднішній день ми маємо картину, коли дуже легко заволодіти компанією, тому що підписи на протоколах посвідчувати у нотаріуса не потрібно, і підробити підпис ніяких складнощів не представляє.

Любомир Ференс: Ви зачепили тему рейдерства. Раніше не було проблем підробити відомості про керівництво на статуті компанії. На скільки гостро зараз стоїть ця проблема?

Олександр Балашов: В тій редакції закону, який існує на сьогодні, можливості для рейдерства збільшені в рази. Даний законопроект ці можливості звузить.

Ольга Веснянка: Чи не стане бюрократичною перепоною та затягуванням часу те, що підписи будуть засвідчуватися у нотаріуса?

Олександр Балашов: З одного боку, це, можливо, і вносить певні бюрократичні складнощі, але цей метод ведення діяльності буде більш безпечнішим і зв’яже руки рейдерам.

Любомир Ференс: В чому він зменшує ризики рейдерства, якщо можна мати знайомого нотаріуса, який засвідчить будь-який підпис?

Олександр Балашов: Від недобросовісних вчинків як реєстраторів, так і нотаріусів не застрахований ніхто. Але не кожен нотаріус чи реєстратор піде на порушення закону. Тим більше, що даним законопроектом передбачене збільшення санкцій за підробку документів з боку цих органів, і в разі порушення цього закону нотаріуси і реєстратори можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності з подальшим відстороненням від їхньої діяльності. І це вагома санкція.

Джерело: Громадське радіо