Радомишль - новини

ЗВІТ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ОСВІТИ РАДОМИШЛЬСЬКОЇ РДА ЗА 2016 РІК

ЗВІТ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ОСВІТИ РАДОМИШЛЬСЬКОЇ РДА ЗА 2016 РІК

 Пріоритетні напрямки роботи освітньої галузі визначено «Районною комплексною програмою підтримки закладів освіти Радомишльського району на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням сесії районної ради VII скликання від 18.03.2016.

Вся робота відділу освіти здійснювалася відповідно до плану роботи відділу освіти Радомишльської районної державної адміністрації на 2016 рік, погодженого заступником голови Радомишльської РДА, помісячних планів роботи та планування фінансово-господарської діяльності.

Згідно річного плану роботи упродовж навчального року вивчався стан навчально-виховного процесу в підвідомчих навчальних закладах. На засіданні колегії при відділі освіти, нарадах керівників навчальних закладів прийняті відповідні управлінські рішення за наслідками розгляду зазначених питань. Всього було проведено 5 нарад директорів ЗНЗ та 5 колегій відділу освіти.

Система управління галуззю освіти гнучка, постійно удосконалюється, оновлюється і спрямована на отримання позитивного результату. Вона передбачає різнопланові види контролю: вивчення стану навчально-виховної роботи з предметів, тематичні вивчення, підготовку питань на засідання колегії при відділі освіти, наради керівників навчальних закладів та науково-методичної ради, але основним видом контролю залишається державна атестація, порядок якої визначається відповідним наказом Міністерства освіти і науки України. У 2016 році у Радомишльському районі проведено атестаційну експертизу 4 ЗНЗ, а саме: Ставецької ЗОШ І-ІІІ ст., Радомишльського ДНЗ №6, Потіївського ДНЗ та Радомишльського ДНЗ №7. Відповідно до наказу відділу освіти всі перераховані навчальні заклади визнано атестованими. Перенесено атестаційну експертизу на 2017 рік Радомишльської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та Макалевицької ЗОШ І ст. в зв’язку зі змінною директора школи.

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів за кількісними характеристиками відповідає освітнім запитам населення. У місті функціонує 14 навчальних закладів, із них: 5 загальноосвітніх шкіл, 6 дошкільних навчальних закладів, 3 позашкільних навчальних закладів, де навчається та виховується 1875 учнів та 793 дошкільнят.

Педагогічними кадрами усі навчальні заклади забезпечені майже в повному обсязі. Залишаються відкритими наступні вакансії: вчителя математики – гімназія, вчителя фізики – ЗОШ №4, вчителя хімії, біології – Білокриницька ЗОШ та вчителя інформатики – Великорацька ЗОШ, Білокриницька ЗОШ. В зв’язку з віддаленістю окремих сіл та невеликою кількістю годин має місце викладання дисциплін не фахівцями.

Щорічно до 05 вересня затверджуються штатні розписи та тарифікаційні списки педагогічних працівників установ освіти району. Усім учасникам навчально-виховного процесу забезпечуються безпечні умови навчання і праці.

У 2016 році відділом освіти було проведено чергову атестацію 96 педагогічних працівників району.

Кваліфікаційні категорії присвоєно:

вищу – 7 педагогів,

І категорію – 11,

ІІ категорію – 10.

Атестовано на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії: «спеціаліст вищої категорії» – 41 педагог,

«спеціаліст І категорії» – 5,

«спеціаліст ІІ категорії» – 10;

на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню:

«вчитель-методист» – 15 осіб,

«старший вчитель» – 12;

присвоєно звання «вчитель – методист» – 1, «старший учитель» – 7 осіб.

атестовано за умовою здобуття вищої освіти – 1, не атестовані на підтвердження кваліфікаційної категорії та понижено в категорії – 2 особи.

В 2016 році в районі функціонує 22 загальноосвітніх навчальних заклади, з яких 11 є малокомплектними, тобто середня наповнюваність класів менше 15 (5,6 на клас), відсутній один з класів, існують класокомплекти. Випускники таких шкіл здебільшого не становлять конкуренції випускникам повнокомплектих шкіл, показують низький рівень на ЗНО. В 2016 році не була реалізована програма оптимізації шкільної мережі, але було прийнято рішення про створення опорної школи на базі Радомишльської гімназії, що дасть можливість учням філій мати доступ до більш якісної освіти.

В 2016 році протягом жовтня – грудня був проведений ІІ етап Всеукраїнських олімпіад (районний). Достатні знання, вміння та навички з основ наук показали учні:

ліцею №1 – 33 переможці

гімназія 34 – переможці

ЗОШ №3 – 27 переможців

Городоцька ЗОШ І-ІІІ ст. – 22 переможці

ЗОШ №5 – 14 переможців

Ставецька ЗОШ І-ІІІ ст. – 11 переможців

Великорацька ЗОШ І-ІІІ ст. – 9 переможців

Осичківська ЗОШ І-ІІІ ст. – 4 переможці

Краснобірська ЗОШ І-ІІІ ст. – 3 переможці

ЗОШ №4 2 – переможці

Борщівська ЗОШ І-ІІІ ст. – 2 переможці

Чайківська ЗОШ І-ІІІ ст. – 2 переможці

Верлоцька ЗОШ І-ІІ ст. – 1 переможець

Учасники олімпіад Білокриницької, Заболотської, Кочерівської, Кичкирівської, Пилиповицької, Малорацької шкіл та Мірчанського НВК набрали малу кількість балів і показали низький рівень знань з основ наук.

Станом на сьогодні відбувається ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад.

В 2016 році вперше наш район взяв участь у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») та у обласному етапі увійшов у десятку кращих. За 25 років незалежності України за підтримки районної ради, військових частин № А-2192 (командир Сочивець В.П.), № А-3258 (командир Гарбузов С.О.), вперше були проведені триденні військово-польові збори учнів 11-х класів.

Найбільш вагомий конкурс професійної майстерності педагогів – це конкурс “Вчитель року”. Другий рік поспіль на базі Радомишльських ЗНЗ гімназії та ЗОШ №3 було проведено І тур районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2017» у чотирьох номінаціях: «Початкові класи», «Інформатика», «Біологія» та «Музика». У ньому взяли участь 11 педагогів. Всі переможці взяли участь в очному турі обласного етапу зазначеного конкурсу.

Вчителі району пропагують свій досвід роботи, беруть участь в обласних конференціях, семінарах. Так, у 2016 році педагоги району взяли активну участь у 34 МО районного рівня та 4 – обласного рівня (на базі Радомишльського ліцею, Радомишльської гімназії (2 заходи) та Радомишльської ЗОШ №4).

За результатами рейтингової оцінки міст, районів і ОТГ області по галузі «Освіта» в ІV кварталі за 2016 рік наш район посів 11 місце. Найкращими були показники по участі у ЗНО (9), по закупівлі підручників для 4 і 7 класів (1), по участі в заходах центру туризму (7), по виконанню фізіологічних натуральних норм харчування у ДНЗ (7) та по охопленню школярів гуртковою роботою (14) (охоплено 1752 учні в 147 гуртках, з них дітей інвалідів – 14, схильних до правопорушень – 12).

2 рік поспіль працівники освіти беруть участь в спортивних змаганнях, так, в 2016 році посіли 6 командне місце (з 28) в області, а команда дівчат Великорацької ЗОШ (волейбол) – 4 місце.

Рішенням сесії районної ради було затверджено положення про призначення директорів загальноосвітніх шкіл на конкурсній основі. Таким чином було призначено директора Радомишльської гімназії та директора Радомишльської ЗОШ №3.

В межах своїх повноважень щорічно відділ освіти з подання керівників навчальних закладів готує пропозиції до районного бюджету щодо формування показників на утримування освітньої галузі та соціального захисту учасників навчально-виховного процесу та розпоряджається коштами, які виділяються на утримання та розвиток галузі.

Контрольні документи в основному виконуються належним чином у визначені терміни.

Щорічно проводиться серпнева конференція педагогічних працівників, на якій підводяться підсумки роботи за навчальний рік та окреслюються пріоритети розвитку освітньої галузі на новий навчальний рік.

У відділі освіти проводиться робота, спрямована на забезпечення належних умов щодо реалізації конституційного права громадян на письмове звернення та особистий прийом, оперативне вирішення проблемних питань, що порушуються у зверненнях.

З метою забезпечення прозорості здійснення закупівель з 1 серпня відділ освіти здійснює закупівлю товарів або послуг через електронну систему «Прозорро». Так, оголошено 22 закупівлі.

Поліпшено матеріально-технічну базу закладів освіти. В 2016 році було придбано шкільний автобус (Кочерівська ЗОШ І-ІІІ ст.) за кошти ДФРР і сільської ради у співвідношенні 70% на 30%. Станом на сьогодні в районі на 100% забезпечений підвіз учнів, що проживають в сільській місцевості та за межами тротуарної доступності. Завершено будівництво внутрішньої вбиральні в Кичкирівський ЗОШ, відремонтована каналізаційна система Великорацької ЗОШ, відновлено фасад Ставецької ЗОШ, закуплено будівельні матеріали для реконструкції ДНЗ в Мірчанському НВК, проведена реконструкція теплотраси Чайківської ЗОШ, придбані парти та стільчики для Ставецької ЗОШ, придбана духова шафа для гімназії, частково проведена реконструкція теплотраси ЗОШ №3, придбана витяжна шафа в ЗОШ №3, закуплено 10 інтерактивних комплексів, 7 сучасних мікроскопів, цифрових оптичних камер та мікропрепарати, лінолеум для Краснобірської ЗОШ та Мірчанського НВК, морозильна камера для Малорацької ЗОШ, електроплита для Пилиповицької ЗОШ, 25 футбольних, 23 волейбольних та 20 баскетбольних м’ячів, 22 набори тенісних ракеток, 3 сітки для волейболу для сільських шкіл.

За результатами роботи мовних таборів Городоцька ЗОШ І-ІІІ ст. увійшла в трійку лідерів і отримала сучасний комп’ютерний клас (15 комплектів).

Пріоритетним напрямком держави є зменшення обсягів використання природного газу, збільшення енергоефективності. З 22 шкіл району лише 2 використовують ресурси природного газу. За минулий рік проведено переоснащення котельні Великорацької ЗОШ І-ІІІ ст. За минулий рік було замінено 11 енергозберігаючих вікон в Краснобірській ЗОШ, 45 вікон в ЗОШ №5, в Заболотській ЗОШ та ЗОШ №3, замінена покрівля Радомишльського ліцею.

Розпочалась реконструкція Борщівської ЗОШ з метою створення НВК.

Аналізуючи підсумки минулого року, можемо засвідчити, що за активної підтримки районної державної адміністрації, районної ради, у співпраці з органами місцевого самоврядування, батьківською громадськістю нам вдалося не лише забезпечити стабільну роботу галузі, а й зробити реальні кроки щодо модернізації багатьох освітніх ланок.

Начальник відділу освіти Н.В.Яковишена

Джерело: Радомишльська РДА