Радомишль - новини

У РАДОМИШЛІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» + ФОТО

У РАДОМИШЛІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» + ФОТО

27 червня радомишляни з нагоди відзначення Дня Конституції України та вшанування українців, які загинули за свободу і незалежність нашої держави, зібрались на урочисте відкриття стели «Борцям за волю України».

Україна має свою історію законотворення – від «Руської Правди» Ярослава Мудрого до першої в Європі та світі демократичної Конституції Пилипа Орлика. Тому історики справедливо стверджують: конституційний процес в Україні має складну багатовікову історію. Проте суттєві зрушення в цьому напрямку відбулися саме у 20-му столітті.

Століттями Україна йшла до своєї свободи. Виборювала її, захищала свою гідність.

Поступ українського народу до утвердження суверенної і незалежної держави завершився днем прийняття нової Конституції – 28 червня 1996 року. Конституційне оформлення незалежності України перетворило український народ з носія суверенітету на його володаря.

Українська держава посіла серед держав світу осібне і рівне становище. Мораль і право, право і закон — рушійні сили для життя людини, а їх знання надасть нам вірний тон у розвитку держави України. Регулювати світ людських стосунків, впроваджувати державницький процес – це все в Конституції.

Право та закони супроводжують людину все її життя. Ми повинні вміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших.

Святковою колоною радомишляни пройшли до місця святкування. З нагоди свята гостей привітали голова райдержадміністрації Володимир Тетерський та голова районної ради Олександр Потієнко.

За вагомий особистий внесок у розвиток району, активну громадську позицію та допомогу у створенні та облаштуванні пам’ятного монументу були вручені подяки: Леоніду Самійлику (начальнику Радомишльського районного сектору УДСНС, монтаж) та працівникам районного сектору УДСНС; Петру Лантуху (автору ідеї); Олександру Пашинському, Олександру Левандовському, Анатолію Савчуку та Руслану Стеценку, які втілили ідею в камені; Івану Дмитренку (директору ДП «Радомишльське лісомисливське господарство»), Олександру Гангальському (директору КП «Благоустрій»).

На урочистостях був присутній генерал-майор Сергій Олександр Петрович, начальник Центрального автомобільного управління ЗСУ, який вручив дружині та батькам загиблого Героя, учасника АТО, полковника Мельника Валерія Івановича державну нагороду — «Орден Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня ( Указ Президента №138/ 2017, травень).

Учасники заходу поклали квіти до нововідкритого пам’ятника, який згодом був освячений.

У РАДОМИШЛІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» + ФОТОУ РАДОМИШЛІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» + ФОТОУ РАДОМИШЛІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» + ФОТОУ РАДОМИШЛІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» + ФОТОУ РАДОМИШЛІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» + ФОТОУ РАДОМИШЛІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» + ФОТО

Джерело: Радомишльська районна рада