Радомишль - новини

Фестиваль «Аристократична Україна» відбувся у Замку-музею «Радомисль». + ФОТО

Фестиваль «Аристократична Україна» відбувся у Замку-музею «Радомисль». + ФОТО

22 липня, територія історико-культурного комплексу Замку-музею «Радомисль» перетворилася на великий майданчик для вже другого Всеукраїнського фестивалю етнічного та стилізованого одягу та аксесуарів «Аристократична Україна».

Фестиваль заснований Ольгою Богомолець у 2016 році, зокрема, задля знайомства з етнографічною та культурною спадщиною етносів та національних меншин, що проживають на теренах України, та зміцнення міжнародного іміджу нашої країни в світі.

Захід продовжив тогорічну традицію етнофешншоу, безпосередніми учасниками якого стали жінки, які вперше вийшли на подіум. Зокрема, ними стали дружини загиблих Героїв АТО, якими опікується Громадська платформа «Люди допомагають Людям». Також на подіумі були і відомі у нашій країні представниці прекрасної статі: Олеся Карягіна, засновниця проекту «Маскувальна сітка для армії руками волонтерів», Галина Привалова, співзасновниця фонду «Жінки допомагають жінкам», Вікторія Шкільнюк «Місіс Юніверсал» та багато інших.

Під час показу-дефіле в історичному та сучасному етно одязі, моделі представили різноманітні аксесуари, які доповнюють жіночий образ – прикраси, віночки, сумочки, етно-пояси та інше. Гості фестивалю мали змогу побачити колекції одягу сучасних українських дизайнерів, народних майстрів та музеїв. Так, вдруге на фестивалі демонструвала свою колекцію сучасного стилізованого одягу дизайнерка Ірина Ковальова та мережа магазинів «Синій Льон».

Фестиваль «Аристократична Україна» відбувся у Замку-музею «Радомисль». + ФОТО

Схвальні відгуки отримали учасниці творчої майстерні «Оберіг» з міста Бахмута, що на Донеччині, котрі не лише збирають та зберігають українське вбрання у прифронтовій зоні, а й відтворюють за старими світлинами елементи національного одягу, зокрема, головні убори. Справжнім відкриттям став одяг, оздоблений керамікою від Нелі Шандор із Закарпаття. Неабиякий інтерес викликали музейні строї Полісся, в тому числі Радомишльщини, від етнографічного відділу житомирського краєзнавчого музею. Крім дорослих колекцій одягу, глядачі побачили і сучасне українське стилізоване дитяче вбрання від Полтавського центру моди.

Фестиваль «Аристократична Україна» відбувся у Замку-музею «Радомисль». + ФОТО

Крім культурно-мистецької програми і підтримки учасниць фестивалю, гості фестивалю мали нагоду відвідати ярмарок народних майстрів та єдину у світі експозицію у Музеї української домашньої ікони «Душа України», а також побувати у папірні, де відтворена технологія виробництва паперу часів XVII ст.

Тож цьогорічна «Аристократична Україна» стала справжнім святом культури і традицій, які ми, українці, маємо зберігати і примножувати. А для тих, хто ще не встиг відвідати історико-культурний комплекс Замок-музей «Радомисль», може це зробити у День відкритих дверей, який відбудеться у середу, 2 серпня 2017 року.

Фестиваль «Аристократична Україна» відбувся у Замку-музею «Радомисль». + ФОТОФестиваль «Аристократична Україна» відбувся у Замку-музею «Радомисль». + ФОТО

Фото: Іван Марчук