Радомишль - новини

У Радомишлі та Овручі відмовили у реєстрації шести потенційним кандидатам у депутати

У Радомишлі та Овручі відмовили у реєстрації шести потенційним кандидатам у депутати

У Радомишльській та Овруцькій територіальних виборчих комісіях відхилили подання на шістьох потенційних кандидатів у депутати до місцевих рад від Радикальної партії Олега Ляшка, «Громадського руху «Народний контроль» та Всеукраїнського об\’єднання «Свобода».

Про це інформує Громадянська мережа ОПОРА.

У Радомишльській міській виборчій комісії відхилили п’ять подань: чотири з них від районної організації Радикальної партії Олега Ляшка (на Василя Білошицького, Вікторію Бурбу, Віліну Добровольську, Юлію Козіянчук) та одне від районної організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» (на Петра Товстенка). Причиною відхилення в обох випадках була відсутність заяв та згоди на балотування до місцеої ради.

У Овруцькій міській виборчій комісії відхилили одного потенційного кандидата – Мирослава Сабова від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», також у зв’язку з відсутністю повного комплекту реєстраційних документів.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що пунктом 2 частини 1 статті 46 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що територіальна виборча комісія відмовляє у реєстрації кандидату в депутати, кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови, старости у разі відсутності передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом.

Крім цього, відповідно до частини 1 статті 94 Закону України«Про місцеві вибори», кандидат, його довірена особа, місцева організація політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах, її представник в територіальній виборчій комісії або уповноважена особа, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону, а також виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею та статтями 95-98 цього Закону.

Суб’єкт виборчого процесу може звернутися до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.