Радомишль - новини

В РАДОМИШЛЬСЬКОМУ ЛІСГОСПІ СТВОРЮЮТЬ СУЧАСНУ БАЗУ ЛІСОВОГО НАСІННИЦТВА. + ФОТО

В РАДОМИШЛЬСЬКОМУ ЛІСГОСПІ СТВОРЮЮТЬ СУЧАСНУ БАЗУ ЛІСОВОГО НАСІННИЦТВА. + ФОТО

В Білківському лісництві вже обладнали нове насіннєсховище за усіма вимогами часу. Цього року у 2 холодильних камерах загальним об’ємом понад 30 кубічних метрів вже зимувало 156 кілограмів насіння сосни, 1,6 тонни – дуба, 40 кг – берези та 5 кг – ялини.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

«У камерах постійно автоматично підтримується температура від 1,5 до 2 °С та вологість 40-70%, – роз’яснює помічник лісничого Олександр Гальченко, – саме в таких умовах насіння найкраще зберігається.»

В найближчих планах у лісівників – запустити в роботу новітню шишкосушарню, обладнання для неї уже придбане, нині на подвір\’ї лісництва готують і відповідне приміщення . Тут же в лісництві облаштують і лабораторію для дослідження насіння на чистоту, схожість та вологість.

До лісонасіннєвої справи активно долучаються вихованці тамтешнього шкільного лісництва. Із 15 тонн шишок сосни, котрі щороку заготовляє лісгосп – немалу частку збирають школярі. Вони ж із задоволенням слідкують за роботою шишкосушарні та за зберіганням насіння в холодильних установках. Єлизавета Мирошніченко та Олександра Кравчук, до прикладу, попри юний вік, досконало знають, як визначити вологість насіння, в якому посуді та за якої температури варто його зберігати, аби воно не втратило якості.

Придбання нового обладнання потребує немалих капіталовкладень. Проте витрати ці – цілком виправдані, – вважають у підприємстві, – бо це турбота про майбутні ліси.

В РАДОМИШЛЬСЬКОМУ ЛІСГОСПІ СТВОРЮЮТЬ СУЧАСНУ БАЗУ ЛІСОВОГО НАСІННИЦТВА. + ФОТОВ РАДОМИШЛЬСЬКОМУ ЛІСГОСПІ СТВОРЮЮТЬ СУЧАСНУ БАЗУ ЛІСОВОГО НАСІННИЦТВА. + ФОТОВ РАДОМИШЛЬСЬКОМУ ЛІСГОСПІ СТВОРЮЮТЬ СУЧАСНУ БАЗУ ЛІСОВОГО НАСІННИЦТВА. + ФОТОВ РАДОМИШЛЬСЬКОМУ ЛІСГОСПІ СТВОРЮЮТЬ СУЧАСНУ БАЗУ ЛІСОВОГО НАСІННИЦТВА. + ФОТО