Шостого вересня 2019 року закінчилась заборона на лов раків у водоймах Житомирської області. Тобто, відсьогодні раків можна ловити згідно правил рибальства.
Та не слід забувати, що відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства в незаборонений час діє обмеження на вилов раків. Мінімальний розмір виловленого рака повинен бути не менше, ніж 10 см, – нагадує Житомирський рибоохоронний патруль. За одну добу перебування на водоймі загального користування особі дозволено впіймати 30 екз. раків. При цьому, вилов можна проводити ручним збиранням, раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою – «розщепом». Використовувати можна не більше п’яти снастей на ловця. Забороняється лов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування.
Особи, які порушуватимуть дані правила будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дана стаття передбачає накладання штрафу у розмірі від 34 до 680 грн. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожного незаконно виловленого рака.
За період другої линьки раків, тобто з 15 липня по п’яте вересня, рибоохоронним патрулем Житомирщини зафіксовано 35 випадків правопорушення щодо їх незаконного вилову (25 з них – грубі порушення).
Сума завданих збитків внаслідок грубих порушень склала 25 842 грн. Державними інспекторами Житомирського рибоохоронного патруля на правопорушників складено протоколи про адміністративне правопорушення (ч. 4 ст 85 КУпАП). Матеріали по цим справам направлені до суду для притягнення винних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства.
Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області закликає не нехтувати даними правилами! У разі виявлення порушення – прохання оперативно повідомляти про це за номерами телефону «гарячої лінії» патруля: (067) 414-60-74 або (0412) 24-57-81.