Радомишль - новини

Секрети успіху Грузинських сироварів у селі Вишевичі

Секрети успіху Грузинських сироварів у селі Вишевичі

Нещодавно був у відрядженні на території Вишевицької об’єднаної територіальної громади Радомишльського району. Голова цієї ОТГ Сергій Гаврутенко з особливим піднесенням у голосі перераховував здобутки й плани на майбутнє у селі Вишевичі.

Під час подальшої розмови досвідчений керівник обмовився, що успіху в питанні наповнення скарбнички ОТГ вдалося досягти завдяки тісній співпраці та залученню й створенню сприятливого мікроклімату для діяльності приватних підприємств, що забезпечують роботою місцевих жителів, роблять солідні відрахунки до сільського бюджету, беруть активну участь у різноманітних благодійних соціальних проектах, що відбуваються на території громади. Одним із них є ПП «Гурман – 2017», де керівником грузин за національністю — Іяша Варшанідзе.

Щоб переконатись у сказаному керівником громади й побачити все, як то кажуть, на власні очі, вирушив на територію цього підприємства.

З-поміж густих соснових лісосмуг та білокорих берізок, що, здається, тут надійно вкоренились, раптово винирнула розкішна й по-господарськи впорядкована територія колишнього м’ясоцеху, де й розмістилось ПП «Гурман – 2017», котре спеціалізується на виготовленні молочної продукції – декількох видів сирів та масла. Керівника на місці не застали, але з нами охоче погодився поспілкуватися начальник цеху Олександр Саранідзе, котрий ось уже 27 років проживає в Україні. Він тривалий час проживав у Донецьку, а коли там почалися військові дії, був змушений переїхати на Житомирщину, де й зайнявся улюбленою власною справою.

— На підприємстві, що працює тут після ремонту вже більше пітвора роки, в зимовий період працюють п’ятеро чоловік, — розповів О.Саранідзе. – Влітку, коли молока більше, трудовлаштовуємо ще стільки ж місцевих жителів. В середньому за одну восьмигодинну зміну сьогодні переробляємо 2,5-3 тони молока, яке купуємо в людей у жителів с.Вишевичів, Чудина, Заболоті, раніше – навіть Лугин, отримуючи 250 кілограмів готової продукції. Маємо надію, що з червня нинішнього року головним постачальником високоякісної молочної продукції буде одне з передових фермерських господарств «Межирічка», котре нині, відповідно до укладеного контракту працює з заводом молочної продукції ДП «Радомілк». Відтоді й зможемо суттєво наростити свої виробничі потужності, переробляючи більше молока, даючи на гора, відповідно, й більше смачної продукції.

Секрети успіху Грузинських сироварів у Вишевичах

Середня зарплата – 6 тисяч гривень, люди мають повний соцпакет, затримок із виплатою заробленого не мають. Справно сплачують і податки до казни ОТГ – 5 відсотків від об’ємів реалізованої продукції за рік, а ще ПДФО – більше 5 тисячі гривень.

На сьогоднішній день на підприємстві «Гурман -2017» виготовляють чотири види сирів – «Сулугуні», бринзу, плавлений і копчений сири, невимовно смачні сирні приправи до піц, а також масло.

Підприємство обладнане сучасним устаткуванням вітчизняного виробництва, має власну лабораторію, котельню, що працює на твердому паливі. Молочну продукцію «Гурмана-2017» охоче купують місцеві жителі, радомишляни, адже в райцентрі відкрили фірмовий магазин, невеликими партіями свою молочну продукцію (сири) постачають і до ряду грузинських ресторанів столиці. На «ура» іде молочна продукція з Вишевичів і серед житомирян-земляків, котрі купують її з задоволенням. Упаковують готову продукцію в картонні ящички, що купують в Києві.

— Стосовно «молочної кухні», то тут у нас жодних секретів ні від кого не має, — зауважив О.Саранідзе. – Продукцію виготовляємо за добре перевіреними й старовинними грузинськими рецептами, працюємо без жодних штучних домішок, розпушувачів, емульгаторів та барвників. Спочатку молоко фільтруємо, потім – сепаруємо, робимо закваску при 95-градусній температурі, витримуємо 1,5-2 години й починаємо віджим сироватки й пресування головок сиру та іншої продукції. Масло навіть брали на аналізи до Житомира, лабораторні дослідження підтвердили, що воно — доволі високої жирності й без жодних домішків. Наприклад, сир у нас має 3,4 відсотка жирності. До речі, ми працюємо без відходів, сироватку в нас купують місцеві жителі та на свинокомлекс у с.Лутівку Радомишльського району. З літа плекаємо надію, що налагодимо експорт своєї продукції до Грузії. Незабаром до нас приїдуть звідти експерти, щоб детально вивчити умови виробництва, об’єми, взяти аналізи тощо.

Секрети успіху Грузинських сироварів у Вишевичах

Голова Вишевицької ОТГ Сергій Гаврутенко зауважив, що керівники цього підприємства жодного разу не відмовляли у благодійній допомозі закладам освітньо-культурної сфери, надаючи свою продукцію в школи та садочки. Не раз надавали матеріальну допомогу для поїздок місцевого жіночого вокального колективу «Вишевичанка» на різноманітного рівня конкурси та фестивалі, а ще підтримують і місцеву футбольну команду «Вікторія».

— З такими людьми дуже приємно й зручно працювати, — констатував Сергій Васильович, адже вони завжди підставляють своє плече допомоги нам, а ми, у разі потреби, підсобляємо й їм, реагуючи на їхні прохання і звернення. Бо лише в здоровому та приємному діалозі й тандемі, вважаю, можна сьогодні нормально розвиватись і успішно працювати територіальним громадам, приватним підприємствам, якою б важкою не була ситуація в країні.

Богдан ЛІСОВСЬКИЙ.

На знімках: Сировари Наталія Душкіна та Ольга Карбовська слідкують за виробничим процесом на лінії; сировар Ніколос Твалішвілі демонструє копчений сир та сир «Сулугуні»; лаборант підприємства Ніна Діяшкіна. Фото автора.

Джерело: ІнфоМалин