Радомишль - новини

Як депутат Микола Григорович підтримав книговидавництво Радомишльських краєзнавців і не тільки

В обласній раді 5 червня презентовано книги місцевих авторів, що видано минулого року за кошти обласного бюджету. У 2019 році експертна рада з питань випуску соціально значущої літератури обрала для друку книги всіх 16 авторів, які подавали заявки, і було надруковано 3 тис. 350 примірників видань на суму 200 тис. грн.

За організаційної підтримки Миколи Григоровича та його помічника історика Василя Забігайло, завдяки розробленому ними рішенню обласної ради від 25 жовтня 2018 року № 1265 вийшли із друку дві книги «Радомисль 1919-1923: життя на межі смерті» у співавторстві відомих радомишлян Валерія Фісуна та Руслана Майстренка і «Місто з глибини віків» Молодика Володимира Васильовича. З цими творчими досягненнями ми їх і вітаємо!

НА СОБОРНОМУ МАЙДАНІ РАДОМИШЛЯ СВІТИТИМУТЬ НОВІ ЛІХТАРІ

Без сумніву відбулась одна із знакових подій в історії розвитку краєзнавства Житомирщини. Адже будь –яка праця краєзнавців із історії сіл, селищ і містечок України в загальній тематиці вшанування воїнів Армії Української Народної Республіки та визначних діячів Української революції 1917-1921 років на Житомирщині заслуговує на повагу і підтримку.

У зверненні до голови обласної державної адміністрації депутат обласної ради Микола Григорович зазначив: «Користуючись нагодою, з метою поширення історичної пам’яті в умовах інформаційної війни Російської Федерації проти України та вшанування воїнів Армії УНР, уроджених на Житомирщині, звертаюсь до Віталія Івановича Бунечка і прошу через апарат державної адміністрації направити до кожної районної держадміністрації, міських рад рекомендацію про виконання Плану заходів затверджених рішенням обласної ради 25 жовтня 2018 року №1265 «Про вшанування воїнів Армії Української Народної Республіки та визначних діячів Української революції 1917-1921 років на Житомирщині у 2018-2021 років».

Таким чином, по-перше, ми виконуємо Закон України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» від 9 квітня 2015 року. По-друге, встановлюючи пам’ятні дошки, знаки сприяємо військово-патріотичному вихованню молоді та національній свідомості громадян.

Закінчую своє звернення словами генерального секретаря міжнаціональних справ ( тобто міністра закордонних справ) першого Уряду УНР Олександра Яковича Шульгина писані 25 квітня 1918 року: «Тільки книжки, школи, живе українське слово, звернуте до народу, збудують нам сталу державність, викують щастя наших нащадків».

НА СОБОРНОМУ МАЙДАНІ РАДОМИШЛЯ СВІТИТИМУТЬ НОВІ ЛІХТАРІ

11 червня на сесії міської ради Володимира Молодика нагороджено спільною Почесною грамотою Радомишльської районної та міської рад за вагомий вклад у вивчення історії рідного краю, високий професіоналізм та з нагоди Дня журналіста. Автор приєднується до привітань. Бажаємо гострого пера, творчого натхнення та сподіваємось на нові книги авторів.

НА СОБОРНОМУ МАЙДАНІ РАДОМИШЛЯ СВІТИТИМУТЬ НОВІ ЛІХТАРІ

Фото на згадку: зліва на право Валерій Фісун, Микола Григорович, голова облради Володимир Ширма, Андрій Молодико, Володимир Молодико, Руслан Майстренко.

НА СОБОРНОМУ МАЙДАНІ РАДОМИШЛЯ СВІТИТИМУТЬ НОВІ ЛІХТАРІ

Мелетій Гребенюк