Радомишль - новини

У Радомишлі відзначають День Державного прапору України

У Радомишлі відзначають День Державного прапору УкраїниУ Радомишлі відзначають День Державного прапору України.
23 серпня Радомишль та вся Україна відзначає День Державного прапора. Указ президента про щорічне відзначення Дня Державного прапора України 23 серпня був підписаний у 2004 році.

Нагадаємо, що раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.

У 2009 році екс-президент Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Цього року урочисті церемонії підняття державного прапора заплановані у всіх регіонах країни.

У Києві український національний прапор публічно був вперше піднятий 22 травня 1989 року біля пам`ятника Тарасу Шевченку. У Житомирі це сталося в кінці серпня того ж року на тогочасному «гайд-парку» – у саду села Зарічани за Тетеревом, де щотижня збирались активісти Громадянського фронту, Руху, Української Гельсінської спілки.

13 червня того ж року український синьо-жовтий прапор замайорів над будинком міської Ради. Житомир став першим містом за межами Галичини, а в цілому четвертим в Україні, де було піднято українське національне знамено.

Портал міста Радомишль