Радомишль - новини

В Радомишлі відкрили історико-культурний комплекс ”Замок Радомисль”.

В Радомишлі відкрили комплекс ”Замок Радомисль”30 вересня в Радомишлі відбулося відкриття історико-культурного комплексу ”Замок Радомисль”.

Відродження замку відбулося у рамках проекту ”Віа Регія – Україна – культурний шлях Європи”, що відтворюється у партнерстві з обласними та районними державними адміністраціями, історико-культурними та туристичними об’єктами Київської, Житомирської, Рівненської, Львівської, Волинської областей за підтримки Міжнародного фонду ”Відродження”.

Також відкрито перший у світі музей домашньої ікони та старожитностей. Його експозиція ”Душа України” складається з понад 5000тис. ікон XVII-XXI ст. з усіх регіонів з приватної колекції пані Ольги Богомолець. Серед експонатів – ікона Миколи Чудотворця ХІХ ст., гуцульські складні та подорожні образи, ікони, виготовлені з дерева, вилиті з металу, писані на шліфованій слюді, на склі. В урочистостях взяли участь етнограф, доцент кафедри фольклористики Київського національного університету ім. Т.Шевченка О.Доля, юрист, заступник Глави Адміністрації Президента України М.Ставнійчук, доктор філософських наук, професор, культуролог В.Бітаєв, політик, громадський і культурний діяч О.Доній, професор кафедри архітектури Української академії мистецтв, архітектор Л.Скорик.

Довідково:
Історико-культурний комплекс ”Замок Радомисль” відроджено завдяки відомому громадському діячу і меценату О.Богомолець та її родини. Комплекс включає концертну залу для камерної музики на 150 місць, величну обрядову залу для урочистих подій, старовинну трапезну та вежу із 158 сходинок.

Портал міста Радомишль