Радомишль - новини

У Радомислі навесні заквітне ірисарій. ФОТО

У Радомислі навесні заквітне ірисарій. ФОТО

Уже навесні в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» буде створений перший на Житомирщині ірисарій. Про це під час висадки алеї ірисів домовилися засновник та фундатор комплексу Ольга Богомолець та відомий в Україні селекціонер Ігор Хорош. Весною до тридцяти сортів високих борідкових ірисів, що були висаджені на території ландшафтного парку «Замку Радомисль» 4 листопада, додадуться ще кілька десятків сортів низько- та середньорослих квітів, а вздовж берегу водоспаду будуть висаджені сорти водолюбивих ірисів. Наступного року у Радомишлі буде вже два острова любові. До острівця, що є на території комплексу додасться і сорт ірису з такою ж назвою виведений тернополянином.

У Радомислі навесні заквітне ірисарій. ФОТО

Висадити свої іриси на території історико-культурного комплексу Ігорю Хорошу порадила українська поетеса Ліна Костенко. « Ми спілкувалися з Ліною Василівною ще навесні, до відкриття цього комплексу. Вона з захопленням розповідала про красу цих місць, і саме вона першою запропонувала мені ідею висадити тут кілька своїх сортів», – розповів селекціонер.

Недаремно серед сортів ірису, подарованих «Замку Радомисль» було кілька присвячених творчості Ліни Костенко, а саме: «Сніг у Флоренції», «Гіацинтове сонце» та «Ліна Костенко». Сьогодні квіти виведені селекціонером можна побачити в Національному Ботанічному саду ім. М.М. Гришка та Львівському ботанічному саду, «ірисовій долині» в Тернополі. Є іриси від Ігора Хороша і в приватних колекціях, зокрема, у Ліни Костенко, Софії Ротару, Барбари Брильської.
Після створення ірисарію усі відвідувачі комплексу зможуть милуватись цвітінням квітів з квітня до кінця червня.

У Радомислі навесні заквітне ірисарій. ФОТО
У Радомислі навесні заквітне ірисарій. ФОТО

Довідка:
Сьогодні у світі налічується близько 200 видів ірисів, що зростають на 5 континентах, 15 класів, які об\’єднують понад 80 тис. сортів, створених і відібраних селекціонерами всього світу.

За 20 років селекціонування селекціонер Ігор Хорош вивів вісімдесят п’ять сортів ірисів. Процес виведення одного сорту займає сім-вісім років. Саме стільки часу минає від моменту запилення квітки до часу, коли відбувається офіційна реєстрація сорту.


Прес-служба Ольги Богомолець

Джерело:RuporZT