Радомишль - новини

У Радомишльському держлісгоспізапроваджують нові технології в лісове насінництво

У Радомишльському лісгоспі запроваджують нові технології

Нову шишко-сушарню нещодавно запустили в роботу у Радомишльському держлісгоспі Житомирського обласного управління лісомисливського господарства. Тепер на базі Білківського лісництва цього підприємства повноцінно функціонує сучасний лісонасіннєвий комплекс, котрий складається із шишко-сушарні та насіннєсховища на 2 холодильних камери загальним об’ємом 52 кубічних метри – повідомляє пресслужба Житомирського ОУЛМГ.

Комплекс (на разі такого типу – єдиний в області) обладнаний з використання сучасних технологій, котрі забезпечують збереження високих показників якості насіння на усіх етапах: від збирання до висівання.

«Спочатку привезену з лісу шишку ми поміщаємо в спеціальний барабан, – розповідає помічник лісничого Білківського лісництва Олександр Гальченко. – Барабан обертається і таким чином відбувається очищення шишок від хвої, гіллячок та нестандартних екземплярів. Далі очищені шишки поміщаємо до сушильних шаф, де оптимальна для висушування температура підтримується автоматично.»

В сушильну шафу одночасно можна завантажити близько 100 кг шишок. В залежності від вологості, час сушіння займає від 8 до 24 годин.

Після того, як шишки розкриються, в тій же барабанній установці з них витрушують насінинки-крилатки. Після обезкрилювання в спеціальному сепараторі насіння очищують від сміття, вибраковують порожнє та пошкоджене. Наступним етапом насіння проходить дезинфекцію і висушується в спеціальній сушарці.

Усі процеси в роботі шишко-сушарні автоматизовані, сушильні шафи працюють на електриці. Усе обладнання – вітчизняного виробництва.