Радомишль - новини

В лісгоспах ревізія виявила на 34 мільйони грн. порушень

В лісгоспах ревізія виявила на 34 мільйони грн. порушеньВ лісгоспах Житомирщини ревізія виявила на 34 мільйони грн. порушень. Як повідомили порталу міста Радомишль в Прес-службі КРУ в Житомирській області, проведеними КРУ в Житомирській області ревізіями 20-ти підприємств, установ і організацій, що підпорядковані Державному комітету лісового господарства України, (за період 2007-2008 рр.) встановлено порушень на загальну суму 34,3 млн. гривень.

Так, перевіркою дотримання вимог законодавства щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти встановлено, що 10 підприємств в порушення Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», «Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», протягом ІІ півріччя 2007 та 2008 року без проведення тендерних процедур здійснили закупівлю товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 23,6 млн. грн. (зокрема, у ДП «Овруцьке ЛГ» – 5,6 млн. грн., ДП «Попільнянське ЛГ» – 4,9 млн. грн., ДП «Народицьке СЛГ» – 4,4 млн. грн., ДП «Радомишльське ЛМГ» – 4,3 млн. грн., ДП «Словечанське ЛГ» – 1,3 млн. грн.).

Проведеними ревізіями у всіх без виключення підприємствах, установах і організаціях встановлено порушення чинного законодавства з питань оплати праці, які призвели до зайвого нарахування і виплати працівникам протягом ІІ півріччя 2007 та 2008 року заробітної плати та зайвого спрямування до державних цільових фондів внесків у сумі 219,4 тис. грн., а також недорахування працівникам заробітної плати в сумі 84,2 тис. гривень.
Перевіркою правильності відведення лісосік, повноти оприбуткування деревини встановлено ряд порушень підприємствами вимог законодавства, які в кінцевому рахунку призвели до недооприбуткування та нестач деревини на суму 390,7 тис. гривень.

Серед порушень, які призвели до втрат фінансових ресурсів внаслідок неефективних управлінських рішень, слід відзначити факти систематичного перерахування підприємствами протягом ІІ півріччя 2007 та 2008 року ДП «Торговий дім «Крона» та ДП «Український інформаційно-координаційний центр аналізу ринку лісопродукції» вартості нібито отриманих маркетингових послуг, надання яких будь-якими документами, крім актів здачі-приймання робіт не підтверджується, при наявності власних штатних працівників, які фактично і займаються питаннями реалізації та експорту лісопродукції.

Всього, 11 підприємств області за ІІ півріччя 2007 та 2008 рік перерахували ДП «Торговий дім «Крона» та ДП «Український інформаційно-координаційний центр аналізу ринку лісопродукції» за маркетингові послуги 905 тис. грн. (зокрема, ДП Попільнянське ЛГ» – 120,6 тис. грн., ДП «Малинське ЛГ» – 120,5 тис. грн., ДП «Народицьке СЛГ» – 107,4 тис. грн., ДП «Овруцьке ЛГ» – 100,9 тис. грн., ДП «Баранівське ЛМГ» – 99,99 тис. гривень).

Також, внаслідок неефективних управлінських рішень 12 підприємств у порушення вимог нормативно-правових актів, до фінансових планів на 2007 та 2008 роки без відповідних обґрунтувань включено видатків на благодійну допомогу, та фактично їх здійснено, понад один відсоток обсягу чистого прибутку підприємств за результатами попереднього звітного року на суму 822,1 тис. гривень. Слід зазначити, що в липні 2007 року обласним управлінням лісового та мисливського господарства було зобов’язано 17 підпорядкованих підприємств надати благодійну допомогу ДП «Баранівське ЛГ», в загальній сумі 289,75 тис. грн., для придбання автомобіля TOYOTA Camry.

Придбаний ДП «Баранівське ЛГ» автомобіль TOYOTA Camry вартістю 251,93 тис. грн. на прохання обласного управління та за погодженням з Держкомлісгоспом, без будь-яких обґрунтувань необхідності передачі даного автомобіля, передано до ДП «Житомирський ЛГ», який використовує його для надання обласному управлінню автопослуг.

За результатами ревізій на посадових осіб об’єктів контролю складено 152 протоколи про адміністративні правопорушення.

Джерело: Рупор Житомира
Портал міста Радомишль