Радомишль - новини

Плата за землю в Радомишлі

Плата за землюЗавершився період сплати земельного податку громадянами – власниками земельних ділянок. Нагадаємо, що тривав він до 29 серпня 2011 року. По тих землевласниках, які не сплатили за землю до цієї дати, нараховуватиметься пеня та штрафна санкція.
Багато громадян, одержавши повідомлення-рішення з інформацією про нарахування земельного податку за поточний рік та пеню за несвоєчасну сплату за минулі роки, звертаються до податкової служби району за уточненнями та поясненнями. Фахівці зацікавлені у таких відвідуваннях, адже така співпраця упереджує зростання боргів по земельному податку.

З метою роз’яснення податкового законодавства щодо сплати земельного податку, пропонуємо Вашій увазі питання, з якими найчастіше звертаються землевласники до податкової служби та відповіді на них.

Чи передбачено пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, які утворились шляхом передання за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)?

Податковий кодекс України (далі – ПКУ) не передбачає надання пільг щодо таких земельних часток (паїв), тому земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.

Чи звільняється від сплати земельного податку фізична особа – власник земельних ділянок, земельних часток (паїв) у разі надання цих ділянок в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку?

Так, пп. 282.1.10 ПКУ передбачено звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, земельні частки (паї), які передані в оренду платникам фіксованого сільськогосподарського податку.

Який порядок сплати земельного податку фізичною особою в рік придбання земельної ділянки?

Відповідно до ст. 286 ПКУ при отриманні від відповідних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів інформації про набуття фізичною особою права власності права власності на земельну ділянку орган податкової служби здійснює нарахування сум земельного податку починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності, та надсилає податкове повідомлення-рішення такій фізичній особі. Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Чи переходять до нового землевласника зобов’язання щодо сплати земельного податку за попередні періоди?

Ні. Ст. 286 ПКУ передбачає нарахування земельного податку по новому землевласнику з місяця, в якому у такої фізичної особи виникло право власності, незалежно від того, хто був попереднім власником.

Які пільги щодо сплати земельного податку встановлено для фізичних осіб?

Відповідно до п.281.1 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:

– інваліди І та ІІ груп;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія закону № 3551;

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше як 2 га;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, у селищах – не більше як 0,15 га, у містах – не більше як 0,10 га;

– для індивідуального дачного будівництва – не більше як 0,10 га;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.

Пільга надається після того, як землевласник звернеться до податкової служби з відповідною заявою та надасть копії документів, що засвідчують наявність підстав для застосування пільг.

Хто повинен сплачувати земельний податок, якщо будівля належить одній особі, а право власності на земельну ділянку – іншій.

Особа, яка є власником земельної ділянки, на якій розташована будівля, що належить іншій особі, є платником земельного податку до дати припинення права власності на таку земельну ділянку. Що стосується особи, яка є власником будівлі, то відповідно до п.287.6 ПКУ така особа повинна сплачувати земельний податок за земельну ділянку, на якій розташована така будівля, з урахуванням прибудинкової території незалежно від факту сплати земельного податку власником такої земельної ділянки.

В якому розмірі стягуватиметься штраф за несвоєчасну сплату земельного податку?

За несвоєчасну сплату земельного податку нараховується штраф, розмір якого залежить від кількості днів прострочення і становить від 10% до 20% суми заборгованості, а саме: до 30 календарних днів – 10% погашеної суми податкового боргу; понад 30 календарних днів – 20% погашеної суми податкового боргу.

Крім того, за несвоєчасну сплату податку на суму боргу нараховується пеня з розрахунку 120% річної ставки Нацбанку України за кожен календарний день прострочення.

Шановні громадяни!

Не зволікайте із сплатою земельного податку.

За довідками звертайтесь до податкової служби району, зателефонувавши за номерами: 4-58-44; 4-21-73. Або завітайте особисто за адресою: м. Радомишль, вулиця Мала Житомирська, 21.

Інспектор податкової служби з масово-роз’яснювальної роботи
Меренич Н.

Портал міста Радомишль