Радомишль - новини

Лісівники з Радомишльського р-ну створили банк насіння та планують обладнати лабораторію

Банк, де в різних температурах зберігається насіння на понад 2,5 тис. га лісів, діє в Радомишльському лісгоспі. Невдовзі планують обладнати спеціалізовану лабораторію, де насіння проходитиме дослідження на схожість, наявність хвороб.

Про це повідомляє пресслужба Житомирського ОУЛМГ:

“Банк необхідний для зберігання насіння хвойних і листяних порід. Там вже обладнано дві холодильні камери, які дають змогу підтримувати оптимальну температуру для зберігання насіння. У них можна зберігати більше 1,5 тонни насіння, з якого можна виростити більше 12 млн шт. сіянців і створити більше 2,5 тис. га лісів”, – розповів начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.

Нині в банку зберігається 800 кг насіння сосни та ялини – для цього використовують 10-літрові бутлі, у кожному з яких – 50 тис. сіянців на 10 га лісу.

Насіння листяних порід зберігають за температури -2°, -5°, для хвойних – +4°,+5°. За таких умов у перший рік зберігання насіння фактично не втрачає відсотка схожості, наступних два роки – втрата становить близько 20%.