Радомишль - новини

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ СОТНІ ТИСЯЧ КУБІВ НЕОЧИЩЕНИХ СТОКІВ ПОТРАПЛЯЛИ У РІЧКУ ТЕТЕРІВ

Державною екологічною інспекцією Поліського округу на виконання доручення Прем’єр – міністра України стосовно здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог водного законодавства підприємствами, які увійшли до переліку підприємств-забруднювачів водних об’єктів України проведено перевірку одного із забруднювачів, а саме Макарівська квартирно-експлуатаційна частина району, яка знаходиться в смт. Городок, що на Житомирщині.

Як результат, встановлено, що очисні споруди каналізації у військовому містечку в м. Радомишль та смт. Городок утримуються в неналежному стані та працюють не ефективно, не розроблені заходи щодо попередження забруднення підземних вод (локальні мережі спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом цих вод) в районі розташування мулових майданчиків.

Протягом 2019 року у річку Тетерів було відведено – 149,9 тис.м3 недостатньо очищених зворотних вод, за 2020 рік – 156,9 тис.м3 недостатньо очищених вод.

Державними інспекторами нараховано шкоду за забруднення водного об’єкту в сумі 53 тис. 836 грн. та надіслано Макарівській квартирно-експлуатаційної частині району претензію для добровільної сплати завданих збитків.

Перевірки Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району проводились і в попередні роки, так за скид недостатньо очищених зворотних вод за 2018 рік нараховувалась шкода в сумі 24 тис. 606 грн. яка була добровільно сплачена.

На даний час, Державна екологічна інспекція Поліського округу звернулась до Генерального штабу Збройний сил України з Вимогою щодо усунення порушень природоохоронного законодавства виявлених під час перевірки та забезпечення ефективної роботи очисних споруд.