Радомишль - новини

Екологи впіймали ДП «Радомишльське ЛМГ» на незаконній порубці дерев

Екологи впіймали ДП «Радомишльське ЛМГ» на незаконній порубці дерев

На адресу Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло звернення від громадян щодо систематичного проведення незаконних рубок на території Державного підприємства «Радомишльське лісомисливське господарство».

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу на підставі даного звернення проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) вищезазначеного підприємства.

Під час перевірки виявлено незаконну порубку 117 дерев, а саме: граб – 55 шт., сосна – 33 шт., дуб – 17 шт., вільха – 4 шт., акація – 3 шт., береза – 2 шт. , берест – 2 шт., груша – 1 шт.

Дані порушення зафіксовано в акті перевірки, 20 відповідальних осіб підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, які на даний сплачені; складено польові – перелікові відомості, які були підписані посадовими особами даного підприємства, надано припис про усунення виявлених під час перевірки порушень, крім того для добровільного відшкодування підприємству виставлено претензію в сумі 405 тис. 428 грн.    

У разі відмови ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» від добровільної сплати збитків, Інспекція буде змушена звернутись до Господарського суду Житомирської області  з позовом про стягнення коштів в примусовому порядку.  

Матеріали перевірки направлено до Територіального управління державного бюро розслідувань, ГУНП в Житомирській області для реагування, шляхом внесення відомостей до ЄРДР відповідно до ст. 246 ККУ та проінформовано Житомирську обласну прокуратуру.

Довідково: в Радомишльському районі  в серпні місяці 2021 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу відповідно до звернення громадян проведено позапланову перевірку на території Забілоцького лісництва  ДП «Радомишльський лісгосп АПК», під час якої виявлено незаконну порубку 237 дерев, підприємству виставлено претензію в сумі 1 млн. 750 тис. 529 грн. Матеріали по даній перевірці теж направлені до Житомирської обласної прокуратури для вжиття заходів реагування.

Джерело: Державна екологічна інспекція Поліського округу