Радомишль - новини

Радомишльська громада й депутати закликають парафіян УПЦ МП вийти з церкви держави-агресора. 

Радомишльська громада й депутати закликають парафіян УПЦ МП вийти з церкви держави-агресора

Депутати Радомишльської міської ради на Житомирщині та громада Радомишля й довколишніх сіл звертаються до місцевих парафій УПЦ МП із закликом вийти з-під юрисдикції Російської Церкви.

Зокрема, голова фракції ВО «Свобода» в Радомишльській міській раді Сергій Галицький пропонує підтримати відповідне звернення на сесії. За його словами, воно стосується не тільки міста Радомишля, а й низки сіл громади, в яких є парафії УПЦ МП. Це села Мала і Велика Рача, Верлок, Борщів, Пилиповичі, Русанівка, Краснобірка, Заболоть, Забілоччя, Меделівка, Мірча, Кочерів, Раковичі, Лутівка.

«Враховуючи численні звернення жителів нашої громади, зважаючи, що в умовах війни України з РФ в нашій державі не можуть діяти організації, центр яких розміщений на території держави-агресора, щоб запобігти соціальній напрузі та силовим сценаріям в нашій громаді, пропоную винести на розгляд найближчої сесії проект звернення до священнослужителів та прихожан парафій УПЦ МП, що діють на території Радомишльської громади», – йдеться в заяві на ім’я міського голови.

Водночас до вірян та духовенства УПЦ МП звернувся військовий капелан, настоятель Свято-Макарівської парафії Православної Церкви України в м. Радомишлі отець Мирослав Жилич. Він зазначає, що відбулися конструктивні зустрічі зі священниками УПЦ МП. «Московські священники зрозуміли, що з патріархом Кирилом їм не по дорозі, що він їх просто відкинув, він відкинув українських вірян, він повністю підтримав свого президента Путіна… Ми говорили, що потрібно об’єднуватися. Це процес, це відбудеться не завтра чи післязавтра. Але ПЦУ ніколи не бажала зла нашим братам із Московського Патріархату», – зазначив капелан.

На ці ініціативи відреагували в УПЦ Московського Патріархату. Як йдеться на сайті УПЦ МП, Митрополит Овруцький і Коростенський Вісаріон звернувся до начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області з листом, в якому заявляє про «погрози священникам», яких «хочуть примусити перейти в ПЦУ».