Радомишль - новини

У Житомирі вигадали абонплату за тепло

У Житомирі вигадали абонплату за теплоУ Житомирі вигадали абонплату за тепло
Житомирські тепловики знають, як підвищити плату за послуги і не підвищувати тариф. Вони збирають з городян окрім платні за тепло ще й абонплату за обслуговування котелень – трохи більше гривні за кожен квадратний метр. Відколи почалися ці додаткові побори, мешканці подали до суду. Справа дійшла навіть до Верховного суду, але звідти її повернули на повторний розгляд у Житомир. Городяни готують нові позови.

За словами військового пенсіонера Володимира Гомозові, який бореться за відміну абонплати вже кілька місяців, він хоч пільговик, проте додаткові витрати суттєво б”ють по його бюджету. Він платить за послуги 193 гривні, 39 гривень – абонплата.

Абонплата за тепло становить 1 грн. 6 копійок за кожний квадратний метр. В середньому -це 50 грн. з кожної квартири.
Не поспішати з оплатою та негайно йти до суду закликають городян члени ініціативної групи. За їхніми підрахунками близько трьохсот таких заяв вже знаходяться у судах Житомира.

Як зазначив член комітету ініціативної групи Едмунд Пухальський, люди правильно роблять, бо грамотні: “Вони розуміють, що таке собівартість, а не дурниці, які причіпляють до собівартості“.

У теплокомуненерго пояснюють, гроші за абонплату беруть законно. В іноземних теплодопостачальних компаніях це нібито називається двоставковим тарифом.

За словами керівника підприємства “Житомиртеплокомуненерго” Сергія Кондратюка,
двоставковий тариф не придуманий з повітря.

“На Заході, в Європі там не тільки двоставковий тариф, але і трьохставковий. Без цих доплат котельні можуть зупинитися – на їхнє обслуговування та ремонт не вистачає грошей “, – зазначив він.

У свою чергу юрист Валерій Чуковський називає нонсенсом вигадки абонентської плати за послугу у незалежності від наданих послуг. За його словами, кожен споживач повинен платити тільки за ті послуги, які він фактично отримав. До того ж тепліше у квартирах городян після введення доплат не стало, зазначив він.

“Таких двоставкових тарифів можна придумати де завгодно – в булочній, кондитерській, в тролейбусі. Заходиш у тролейбус спочатку платиш абонплату, а потім за проїзд. Чому не так? “ – зазначив він.

Якщо суд таки визнає абонтлату незаконною, то тепловики будуть змушені повертати гроші споживачам.